Ajutor ! Creare platforme sociale

Ai un proiect pe care l-ai realizat în PHP? Doreşti să propui un proiect pe care să îl realizăm în cadrul comunităţii?

Moderatori: cristi, icsfails, Moderatori

georgerazvand
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Iul 25, 2015 7:39 pm

Ajutor ! Creare platforme sociale

Mesajde georgerazvand » Lun Iul 27, 2015 11:38 am

Salutare!
As dori sa facem o echipa de 2-3-4 oameni, cati sunt necesari sa facem niste platforme sociale pe anumite nise.Eu nu prea stiu sa fac si as avea nevoie de cineva care stie.De platit nu pot plati nimic dar ma gandeam sa ofer 40% din actiunile start-upului. Ce ziciti ? Cine e interesat si vreti sa vorbim sa lase un email,skype ceva.



ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: Ajutor ! Creare platforme sociale

Mesajde ViezuREX » Mar Iul 28, 2015 6:53 am

Nu inteleg, tu vrei ca altcineva sa faca toata munca si apoi sa primeasca 40% din munca prestata? E un pic ciudat. Sunt absolut convins ca daca ideea sau nisa ar avea un potential urias (caz in care poate ca ar merita) nu ai avea o problema sa gasesti amatori insa asa ... fara nici un detaliu e cam dificil.
In plus de asta am o intrebare, din experiente anterioare stiu ca promovarea unui site costa cel putin de 10 ori valoarea de dezvoltare, pe asta cine o va suporta daca tu nu poti sustine dezvoltare?

Ar fi util sa studiezi un pic mediul online si costurile/beneficiile cu care acesta vine ca sa poti face o estimare corecta, treaba aia ca "orice pusti cu o idee buna, lucrand intr-un garaj, poate scoate o corporatie de pe piata" este doar poveste, daca pustiul nu este vreun geniu.

P.S. Nu vreau sa te descurajez insa ai cam iesit la batalie, fara arme, fara armura si fara strategie, e mai simplu sa iti faci temele si apoi sa incerci sa cauti.

georgerazvand
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Iul 25, 2015 7:39 pm

Re: Ajutor ! Creare platforme sociale

Mesajde georgerazvand » Mar Iul 28, 2015 10:03 am

ViezuREX scrie:Nu inteleg, tu vrei ca altcineva sa faca toata munca si apoi sa primeasca 40% din munca prestata? E un pic ciudat. Sunt absolut convins ca daca ideea sau nisa ar avea un potential urias (caz in care poate ca ar merita) nu ai avea o problema sa gasesti amatori insa asa ... fara nici un detaliu e cam dificil.
In plus de asta am o intrebare, din experiente anterioare stiu ca promovarea unui site costa cel putin de 10 ori valoarea de dezvoltare, pe asta cine o va suporta daca tu nu poti sustine dezvoltare?

Ar fi util sa studiezi un pic mediul online si costurile/beneficiile cu care acesta vine ca sa poti face o estimare corecta, treaba aia ca "orice pusti cu o idee buna, lucrand intr-un garaj, poate scoate o corporatie de pe piata" este doar poveste, daca pustiul nu este vreun geniu.

P.S. Nu vreau sa te descurajez insa ai cam iesit la batalie, fara arme, fara armura si fara strategie, e mai simplu sa iti faci temele si apoi sa incerci sa cauti.


Salutare !
Nu face nimeni toata treaba..voi fi si eu foarte implicat , dar mai mult pe partea offline.Daca pot sa ajut si online fara sa incurc, o voi face. Offline inseamna promovare in aceste comunitati ce vor folosi platformele, deoarece am niste contacte care m-ar ajuta si au 'puterea' de a influenta.Voi face rost de sponsorizari si alte lucruri pentru a obtine bani.
Detaliile le dau celor interesati si cu care chiar voi lucra.Vreau sa fie o echipa.Nu vreau tepuiesc pe nimeni.Am zis sa propun in comunitati care se pricep si care ar fi interesate de colaborari.
Mi-am facut cat de cat temele si cam stiu ce vreau.Nu exista in romania iar una din platforme care ar avea cat de cat ideea, am gasit-o intr-o tara dar e chiar cum am gandit eu. Poate nu sunt super-mega idei geniale ..dar totusi zic ca sunt bune.Nu ma descurajezi ; accept orice sfat,critica. Sunt deschis la orice.
Bine ar mai fi daca as fi pusti, as avea timp sa invat niste php,html,css si altele necesare.. :))
Stima!

ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: Ajutor ! Creare platforme sociale

Mesajde ViezuREX » Mar Iul 28, 2015 11:43 am

Da-mi mai multe detalii pe PM si daca e o chestie promitatoare ... cine stie ...


Înapoi la “Proiecte”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori