Cartea Aplicatii Web la cheie

Orice discutie care nu se isi are locul in alt forum. Zona off-topic.

Moderatori: cristi, icsfails, Moderatori

Avatar utilizator
cristi
PHPRomania Admin Team
Mesaje: 269
Membru din: Dum Mai 26, 2002 1:41 am
Localitate: Timisoara

Cartea Aplicatii Web la cheie

Mesajde cristi » Mar Noi 11, 2003 6:30 pm

A aparut cartea Aplicatii Web la cheie - Studii de caz implementate in PHP coordonata de Sabin Buraga.

Mai multe detalii gasiti aici:
http://thor.info.uaic.ro/~phpapps/


<?php
$www = "http://www.phpromania.net";
$facilitati = array("cauta hosting","blog");
?>

Zamolxe
Average Member
Mesaje: 130
Membru din: Mar Ian 14, 2003 4:50 pm
Localitate: Bucharest

re

Mesajde Zamolxe » Lun Dec 29, 2003 8:34 pm

am citit deja o parte din ea. cand o sa ajung la sfarsit o sa-mi exprim si o parere mai pe larg intr-un articol pe site.
impresia generala: o carte de referinta pentru incepatori si intermediari, cu exemple evidente de programare web.

cumparati-o ca merita!

Serban

Emil
PHPRomania Coder Professional
Mesaje: 300
Membru din: Dum Noi 16, 2003 6:33 am
Localitate: echo $REMOTE_ADDR

Mesajde Emil » Joi Feb 12, 2004 9:15 pm

Legat de asta .. stie cineva vreo editura care adapteaza carti de la O'reilly ? Dupa parerea mea alea sunt carti de referinta ... mai ales PHP Cookbook , care din pacate o am doar in versiune warez , pdf (eh , ce sa-i faci .. :roll: ) . Ar fi misto sa apara si in Romania , cartile de la Teora , adaptari dupa SAMS , cred ca sunt nasoale si pe deasupra sunt traduse de freelanceri (translatori) ...
PHP Romania BLOG
It's time for me to find a new hobby. Preferably one that doesn't involve angle brackets. Or computers. Or electricity.

Avatar utilizator
biban
Senior Member
Mesaje: 204
Membru din: Dum Apr 13, 2003 8:23 pm
Localitate: Giurgiu
Contact:

Mesajde biban » Vin Feb 13, 2004 9:50 am

Cred ca ar trebui sa se implice si programatorii in traduceri pt ca de multe ori sunt traduse aiurea. sau ce am vazut aproape la toate traducerile este ca in context fac traducerile variabilelor exeplu "fruct", iar in exemplele care insotesc materialul apar fariabilele netraduse: "fruit". Si multe altele...

Avatar utilizator
emedgidia
Junior Member
Mesaje: 46
Membru din: Vin Apr 30, 2004 2:46 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde emedgidia » Dum Mai 02, 2004 11:01 am

Am cumparat-o si eu, dar din pacate nu am avut timp sa o citesc. O sa ma apuc de ea dupa ce termin niste proiecte, si dupa ce imi dau niste restante. Din cate am inteles din cuprins contine exemple clare si la subiect de programare in PHP si MySQL.
Parerea mea este ca ar trebui sa avem mai multe carti de genul acesta pe piata romaneasca (macar traduse, daca nu realizate de profesori, sau tatici in ale PHP-ului
Fiecare programator este diferit in felul lui!!!

PopAlexandra
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Mie Aug 09, 2017 2:24 pm

Re: Cartea Aplicatii Web la cheie

Mesajde PopAlexandra » Mie Aug 09, 2017 2:42 pm

Salut! Oare s-a mai updatat cartea din 2003?
Exista vreo editie mai noua?
___________________________________________________
Alexandra
Solutii pentru aplicatii


Înapoi la “Discuţii generale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 27 vizitatori