Canale IRC PHP

Orice discutie care nu se isi are locul in alt forum. Zona off-topic.

Moderatori: cristi, icsfails, Moderatori

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Canale IRC PHP

Mesajde Birkoff » Joi Apr 02, 2015 8:40 pm

am stat si eu pe irq/icq/yahoo/ si alte retele similare dar nu m-am ales cu nimic interesat si util (cel putin pentru mine)
am peste 4500 useri in total pe mess-uri (combinat yahoo/skype/fb/g talk etc) si stiu cum e cand ai de lucru sa vina toti la tine cu cersitu, cum fac asta, ma rezolvi si pe mine aici, bai m-am blocat la asta ma ajuti etc... 90% sunt cereri de ajutor, 1% apar clienti noi si restul e abureala...

daia prefer forumul, aici (si pe celelalte pe care le monitorizez) vin cand sunt eu disponibil, nu cand toti au probleme si vor sa gaseasca pe altul sa le rezolve problemele lor si ei nici nu se obosesc macar sa sape putin legat de problema lor... (acum sunt rau, dar asa e realitatea)

aici de exemplu forumul a ajuns lamentabil, imi place mai mult devforum.ro acolo mai apar discutii interesante, solutii si prezentari din care ma aleg si eu cu ceva util nu doar cereri de ajutor la cod...


1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Re: Canale IRC PHP

Mesajde nevvermind » Joi Apr 02, 2015 9:09 pm

Aaaaam inteleeees. Pai stai, ca asta-i diferit. Tu ai prins ura de chat ca n-ai avut filtre si ai lasat pe altii sa profite de timpul tau. Eu am 6 insi pe gtalk. Pe skype vreo 10 (si-l folosesc pt la munca). Vorbesc numai cand vreau eu. Nimeni nu ma freaca la cap. Cred si eu ca esti sensi-blu cu chatul si, din cate mi-ai descris, ai toate motivele sa fii. DAR! Nimeni nu a zis sa nu ai filtre si sa bagi pe oricine in cercul tau.

devforum.ro zici, ai? Da, arata bine. Ciudat format.
Facusi un canal de php pe freenode - ##php-ro : https://webchat.freenode.net/

nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Re: Canale IRC PHP

Mesajde nevvermind » Dum Iun 28, 2015 11:54 am

Done. Canalul ##php-ro pe freenode. Come and get it.
Facusi un canal de php pe freenode - ##php-ro : https://webchat.freenode.net/


Înapoi la “Discuţii generale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori