evaluare site

Ai realizat site-ul ? Acum află şi părerea membrilor comunităţii despre el. Încercaţi doar critica constructivă.

Moderatori: cristi, Moderatori

chester31
Junior Member
Mesaje: 48
Membru din: Lun Dec 03, 2012 8:58 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

evaluare site

Mesajde chester31 » Mar Aug 20, 2013 1:35 am

Buna tuturor. As vrea sa stiu ce parere aveti despre site ul : http://cazare-carei-strand.ro si cam cat valoreaza. Multumesc



Avatar utilizator
glummyro
PHPRomania Supporter
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Aug 17, 2013 7:52 pm
Contact:

Re: evaluare site

Mesajde glummyro » Mar Aug 20, 2013 1:27 pm

chester31 scrie:Buna tuturor. As vrea sa stiu ce parere aveti despre site ul : http://cazare-carei-strand.ro si cam cat valoreaza. Multumesc


Mai este putin de lucrat.
1) Pune validator pe formulare
2) La pagina Informatii te-am redirectionat pe Google cu un singur script de 2 parale :( (IMI CER SCUZE) foloseste
$variabila_mesaj = htmlentities($variabila, ENT_QUOTES); sa nu-ti mai injecteze nimeni scripturi javascript in SQL sau diferite chestii... :!:
"Edward A. Murphy: Adevaratii programatori nu comenteaza codul lor. Daca a fost greu de scris este si greu de inteles."

chester31
Junior Member
Mesaje: 48
Membru din: Lun Dec 03, 2012 8:58 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: evaluare site

Mesajde chester31 » Mar Aug 20, 2013 2:15 pm

nici o problema, oricum frumos exemplu. Multzam, dar dc as termina cu validarea,eventual un captcha, cat ar valora tot site ul ?

Avatar utilizator
glummyro
PHPRomania Supporter
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Aug 17, 2013 7:52 pm
Contact:

Re: evaluare site

Mesajde glummyro » Mar Aug 20, 2013 2:44 pm

consider ca pretul trebuie sa ti-l faci singur.tu stii cat de complex este in spate, cat timp,nervi ai investit,etc..

Eu zic ca valoreaza 1 RON (Script + Domeniu), il vinzi ? :D
"Edward A. Murphy: Adevaratii programatori nu comenteaza codul lor. Daca a fost greu de scris este si greu de inteles."

chester31
Junior Member
Mesaje: 48
Membru din: Lun Dec 03, 2012 8:58 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: evaluare site

Mesajde chester31 » Mar Aug 20, 2013 3:07 pm

1 ron si 10 bani si iti livrezi tot pachetul :)) .

legendarboy
PHPRomania Supporter
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Aug 17, 2013 9:31 pm

Re: evaluare site

Mesajde legendarboy » Mie Aug 21, 2013 6:18 am

nici o problema, oricum frumos exemplu. Multzam, dar dc as termina cu validarea,eventual un captcha, cat ar valora tot site ul ?


Amuzant si in acelasi timp trist.
Captcha-ul este necesar la comentarii si altele in caz ca nu ai un filtru puternic in spate si/sau un numar maxim de comentarii pe zi. Iti ia cateva minute sa-l pui, nu are cum sa ridice pretul cu mai mult de 3 centi.



Site-ul arata frumos la design, nu e prea inspirat acel galben la hover pe alb. Iar la poze ar trebui sa se mareasca cand dai click pe ele.

chester31
Junior Member
Mesaje: 48
Membru din: Lun Dec 03, 2012 8:58 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: evaluare site

Mesajde chester31 » Mie Aug 28, 2013 1:11 am

alte pareri ?

Ruben
Average Member
Mesaje: 91
Membru din: Joi Iul 04, 2013 10:31 pm

Re: evaluare site

Mesajde Ruben » Lun Sep 02, 2013 2:37 pm

1. La formularul de contact ar trebui sa mai umbli prin CSS.
2. Eu zic ca background-ul e prea inchis, ai putea pune ceva mai atragator la ochi.
3. Restul nu pare rau dar designul per total... mie nu imi prea place. Daca ar fi ste-ul meu as mai modifica cate ceva mai ales la background cum am precizat la punctul 2.
4. Valoare: 100-200 euro. Mai mult de 200 de euro nu cred ca iti da nimeni pe el. Poate exagerez ca inca nu ma pricep prea bine sa estimez un site dar daca l-as vinde l-as da undeva la 150 de euro.

chester31
Junior Member
Mesaje: 48
Membru din: Lun Dec 03, 2012 8:58 pm
Localitate: Cluj Napoca
Contact:

Re: evaluare site

Mesajde chester31 » Lun Sep 02, 2013 3:37 pm

Am terminat si validarile la toate formularele. Iar la background dc la client ii place si mie imi place :D
@ruben, n-am inteles ce ar trebui sa ma fac la css la contact. Dc ai testat si ai observat ceva nereguli, fami un printscreen te rog . Multzam

Ruben
Average Member
Mesaje: 91
Membru din: Joi Iul 04, 2013 10:31 pm

Re: evaluare site

Mesajde Ruben » Lun Sep 02, 2013 3:51 pm

Imagine
Mie nu imi apar inputurile, e din css deoarece daca dau click imi apar inputu cu bordura galbena.

moof2010
Average Member
Mesaje: 55
Membru din: Sâm Aug 17, 2013 10:54 pm

Re: evaluare site

Mesajde moof2010 » Sâm Sep 14, 2013 11:22 pm

@Ruben - cred ca e de la tine, la mine se vede mai clar in schimb eu am monitorul dat pe video-level 2 si imi filtreaza altfel lumina.

Intradevar putin nereusita tema de culori.... iar la formulare iti recomand o verificare in plus fata de ce ai.... deoarece se intampla sa scriu un mesaj de exemplu de 150 caractere in care sa spun ce bine m-am simtit la pensiunea ta si sa uit sa trec numele si cand dau submit imi da eroare si imi sterge mesajul.... implicit s-ar putea sa ma supar si sa nu te mai laud....


in schimb daca la fiecare input text adaugi "required" te va anunta browser-ul ca nu ai completat toate field-urile fara sa mai ruleze acel formular, deci nu imi voi pierde mesajul.

eu zic ca un 6.5-7 merge, ca pret undeva la 70-100 RON depinde si ce are in spate, partea care nu se vede.


Înapoi la “Evaluare site”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 14 vizitatori