Login Lost La FTP si CPanel

Întrebări legate de conectarea la alte baze de date relaţionale [PostgreSQL, mSQL, Oracle, Sybase, MS SQL Server] sau despre limbajul SQL în general.

Moderator: Moderatori

Salajean
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 17, 2012 1:30 pm

Login Lost La FTP si CPanel

Mesajde Salajean » Mie Oct 17, 2012 1:39 pm

Buna,

Sunt nou pe aici, am cautat inainte de a deschide subiectul fara succes. Daca am postat in loc gresit sorry. Am un magazin online de care nu m-ma ocupat de cca un an si.... Problema este ca acuma cand ar trebui sa lucrez la el, sa efectuez reinprospatari nu am acces la FTP si CPanel :(. Cum pot reseta User & Pass pentru ele in afara de SecureCRT?

Multumesc Anticipat pt ajutoare



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mie Oct 17, 2012 3:25 pm

daca nu ai acces la panoul de control sau la ftp singura solutie e sa le trimiti mail la host sa iti reseteze parola.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Salajean
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 17, 2012 1:30 pm

Mesajde Salajean » Mie Oct 17, 2012 3:36 pm

Le-am contactat, au zis daca am acces la admin este suficient. Nu vor sa-mi dea user si parole acces la cpanel si ftp, cu pretextul "se poate virusa intregul lor server de la o imagine incarcata care ar fi virusat". Acum cca 2 ore am primit acest raspuns. Alta cale nu exista? SecureCRT nu reusesc sa-l fac cu key-patch tot da erori indiferent de versiunile descarcate.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mie Oct 17, 2012 3:43 pm

pai daca ai acces la panoul de control de la host (cpanel) atunci e de ajuns, intrii acolo si modifici parola la ftp si la ce mai ai nevoie.

eu vorbesc despre acest cpanel http://x3demob.cpx3demo.com:2082/fronte ... 8121844487
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Salajean
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Mie Oct 17, 2012 1:30 pm

Mesajde Salajean » Mie Oct 17, 2012 4:19 pm

Te-am inteles. Eu am acces la numesite,ro/admin,php unde nu pot face decat adaug / sterg produse, preturi, imagini, banere. Numai pot pot schimba infatisarea, culori, numar si marimi banere etc.. ca nu am acces la ex.: .ro/cpanel care te duce la saturn,newhost,ro:0000 de exemplu , si nici la ftp://ftp,numesite,ro numai acces. Cu pot sa intru daca nu imi da acces cei de la hosting pana in 01.2013 cand expira contractul.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mie Oct 17, 2012 4:36 pm

pai din moment ce tu esti detinatorul de drept al domeniului, ei trebuie sa iti dea acces la acel cpanel.

discuta inca o data cu ei explicale ca nu ai acces la acel cpanel (poate ei nu au inteles bine).

la un host, iti ofera spatiu de gazdurie, acces ftp, email si acces la panoul de control de unde poti controla/modifica setarile ce tin de host.

la un site, si acesta are un cpanel separat dar care nu are nici o legatura cu hostul ci doar cu administrarea acelui cms pe care se bazeaza paginile din site-ul tau. acesta nu are treaba cu hostul ci cu programatorul / administratorul care ti-a instalat site-ul.

tu trebuie sa discuti cu hostul tau de cpanelul de control nu de cel de site (adica cel la care ti-am facut link in mesajul anterior)
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.


Înapoi la “Alte baze de date”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 30 vizitatori