Problema cu woocommerce.

Plugin-uri, teme, configurare

Moderator: Moderatori

quadmachine
Senior Member

Problema cu woocommerce.

Mesajde quadmachine » Mar Dec 11, 2012 9:28 am

Am instalat wordpress + plugin woocommerce, listez produsele pe o pagina exterioara (in alt folder) si imi apare un singur produs care este in db.Dar in wpadmin imi apar 3 produse care nu apar in db la products, dar apar pe pagina de wordpress(shop).Deci produsul din site-ul exterior se afla in db dar cele 3 din wpadmin nu exista in db, si nici nu stiu unde se afla functia care insereaza produsele.Nici de documentatie nu am dat, zici ca este OZN.

Cod: Selectaţi tot

Nu confundati femeia de serviciu cu profesoara de Limba si Literatura Romana.

morjanmihail
Junior Member

Re: Problema cu woocommerce.

Mesajde morjanmihail » Dum Dec 30, 2012 1:41 pm

Am folosit WooCommerce pe unul din website-uri si sunt destul de multumit. Singura problema cu el e ca nu am reusit sa fac legatura cu qTranslate sau Transposh: imi schimba automat url-ul "/?lang=de" in cel default.
Ca sa adaugi produse, ai un meniu in Wordpress Dashboard numit "Products" unde iti poti crea categoriile si produsele. Acele categori si produse sunt exact categori si posturi default din WP, care dupa ce le-ai creat, le adaugi in meniul site-ului prin Appearance -> Menus. Daca ai avut un alt plugin de shopping inainte, risti sa iti apara alte produse antecedente, mai multe sau mai putine in index s.a. Ca sa rezolvi problema: sterge toate produsele din Woocommerce si toate posturile ce au fost destinate a fi produse inainte, si incearca sa reintroduci produsele si categoriile de la zero.
Web Designer & Developer. Website-uri personale:
- http://softeam.ro
- http://morjanmihail.info

Înapoi la “Wordpress”