Vand IT Tutorial

Ai un site de vanzare sau doar un domeniu. Aici e locul in care poti posta.

Moderatori: vectorialpx, Moderatori

ittutorial
PHPRomania Supporter
Mesaje: 5
Membru din: Mar Iul 01, 2014 12:27 pm

Vand IT Tutorial

Mesajde ittutorial » Mar Iul 01, 2014 1:06 pm

Buna ziua.
Vand urmatorul site: http://www.it-tutorial.tk
Vand doar scriptul + pagina de facebook.

Scurta descriere:
Site-ul este despre tutoriale IT de tot felul + curiozitati din domeniul IT.
Site-ul nu are trafic si nu are domeniu .ro(momentan este pe tk gratuit ca sa vil prezint voua).

Va las mai joc un cont de administrator si pagina de login pe site. Aproape totul din panel momentan e dezactivat ca sa nu isi faca cineva de cap. Este doar in scop informational pentru un potential cumparator.

Cont admin standard: User: admin, Pass: admin
Cont admin full: User: admin_full, Pass:admin
Login page: http://it-tutorial.tk/administrator/admin-login

Parola este securizata AES pe 256 de biti. Scriptul e bazat pe POO si e 100% custom.
Timp de incarcare pe server a paginii: 0.2 - 1 s si sub 0.2s din cache. (Tinand cont ca site-ul este pe un server limitat la 20% din putere, l-am pus doar sa vil prezint).
Cine are timp sa se ocupe de el, poate produce foarte mult site-ul.

Paginarea pe fiecare pagina se va activa automat cand sunt minim 11 articole in aceea categorie.

La cererea cumparatorului pot scoate preloader-ul de pe pagini pentru o incarcare mai rapida.

Astept diferite oferte din partea fiecaruia. Nu doresc sa primesc comentarii de genul: E naspa, vezi ca aia nu e bine sau chestii de genul.
Cine nu doreste sa il cumpere, il rog sa posteze macar un pret estimativ al site-ului.(Doar scriptul).

ATENTIE!
1. Site-ul o sa dea de multe ori 404. Asta e momentan o problema la server. Va rog trece-ti peste acest lucru deoarece nu e vina site-ului. Pe localhost merge ca si uns.
2. Cum am zis si mai sus, din cauza serverului nici login-ul in panou nu este posibil in mod normal.
Instructiuni. Intrati pe pagina de login, introduceti admin, admin si nu o sa va returneze nici un mesaj. Intrati dupa pe pagina princiapala(http://it-tutorial.tk) si o sa va apara ca sunteti logat. Veti intra de acolo in admin panel.
3. Daca cineva chiar e interesat de script si nu e sigur ii pot oferii o sesiune live pe localhost pentru fluiditatea site-ului si pentru toate functiile care sunt dezactivate in admin panel-ul de pe server.

Imi cer scuze din nou dar nu e vina mea. E vina serverului. Scriptul merge tot perfect pe localhost. Imi cer scuze din nou. Daca aveti probleme cu ceva scrieti-mi aici si am sa rezolv.

Pret: 1800 RON negociabil.
Ultima oară modificat Mar Iul 01, 2014 4:43 pm de către ittutorial, modificat de 2 ori în total.



emanue1
PHPRomania Supporter
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iun 05, 2014 1:16 pm

Re: Vand IT Tutorial

Mesajde emanue1 » Mar Iul 01, 2014 3:31 pm

Astept diferite oferte din partea fiecaruia. Nu doresc sa primesc comentarii de genul: E naspa, vezi ca aia nu e bine sau chestii de genul.
Cine nu doreste sa il cumpere, il rog sa posteze macar un pret estimativ al site-ului.(Doar scriptul).

Wordpress sau Drupalul sunt gratuite.


Tu vinzi scriptul si singura chestie pe care o spui despre el, ar fi faptul ca
Scriptul e bazat pe POO.



Nu-mi merge login-ul in admin.

ittutorial
PHPRomania Supporter
Mesaje: 5
Membru din: Mar Iul 01, 2014 12:27 pm

Re: Vand IT Tutorial

Mesajde ittutorial » Mar Iul 01, 2014 3:41 pm

Se pare ca tu nu ai citit totul. Loginul functioneaza. Redirectionarea nu functioneaza. Am dat si indicatii cum se foloseste mometan pana rezolv cu serverul.

ittutorial
PHPRomania Supporter
Mesaje: 5
Membru din: Mar Iul 01, 2014 12:27 pm

Re: Vand IT Tutorial

Mesajde ittutorial » Mar Iul 01, 2014 3:51 pm

emanue1 scrie:
Astept diferite oferte din partea fiecaruia. Nu doresc sa primesc comentarii de genul: E naspa, vezi ca aia nu e bine sau chestii de genul.
Cine nu doreste sa il cumpere, il rog sa posteze macar un pret estimativ al site-ului.(Doar scriptul).

Wordpress sau Drupalul sunt gratuite.
.


Sunt gratuite dar la al meu de exemplu, poti extrage cod foarte usor. Din WP nu prea vad cum extragi asa de usor un cod.
Chair daca n ue folosit, poate sa fie o sursa de cod.

emanue1
PHPRomania Supporter
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iun 05, 2014 1:16 pm

Re: Vand IT Tutorial

Mesajde emanue1 » Mar Iul 01, 2014 3:54 pm

ittutorial scrie:Sunt gratuite dar la al meu de exemplu, poti extrage cod foarte usor. Din WP nu prea vad cum extragi asa de usor un cod.
Chair daca n ue folosit, poate sa fie o sursa de cod.


Nu inteleg, cum sa extragi cod? La partea cu sursa de cod... deja sunt in ceata complet.

ittutorial
PHPRomania Supporter
Mesaje: 5
Membru din: Mar Iul 01, 2014 12:27 pm

Re: Vand IT Tutorial

Mesajde ittutorial » Mar Iul 01, 2014 4:13 pm

Daca nu te inreseaza scriptul (site-ul) n-are rost sa stam la discutii.

emanue1
PHPRomania Supporter
Mesaje: 12
Membru din: Joi Iun 05, 2014 1:16 pm

Re: Vand IT Tutorial

Mesajde emanue1 » Mar Iul 01, 2014 4:20 pm

ittutorial scrie:Daca nu te inreseaza scriptul (site-ul) n-are rost sa stam la discutii.


La cum ai raspuns acum, chiar nu ma mai intereseaza. Imi pare rau sa-ti spun, eram curios cum gandesti, dar vad ca nu esti in stare sa-mi spui de ce as cumpara scriptul tau. Nu as vrea sa-mi imaginez ce ar putea fi prin codul ala sursa.

Cred ca singurele persoane care ar fi interesate de asa ceva, dar oricum nu la pretul cerut de tine, sunt studentii care au astfel de proiecte la facultate. Poate chiar tu ai avut ca proiect asa ceva si acum incerci sa-l vinzi.

Sper ca intelegi, ca tu incerci sa ne vinzi noua un script al carui cod nu-l putem vedea (poate ai pus chiar Wordpress si ai sters din fisiere) si nici nu poti oferi niste argumente de ce sa mergem pe ce ai facut tu si nu pe ceva gratuit.

ittutorial
PHPRomania Supporter
Mesaje: 5
Membru din: Mar Iul 01, 2014 12:27 pm

Re: Vand IT Tutorial

Mesajde ittutorial » Mar Iul 01, 2014 4:43 pm

Scritpul e 100% si nu e wordpress. Aici m-ai prins. Am uitat sa precizez din primul post.
La cum ai raspuns acum, chiar nu ma mai intereseaza

Daca erai interesat de ceva imi spune-ai direct ce. Deci nu are rost sa ne certam.

Pret update: 1800 RON.


Înapoi la “Vanzari/Cumparari domenii/site-uri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori