Menu item de tip Category List fara border

Discutii despre Joomla, Mambo

Moderator: Moderatori

vdingo11
Average Member
Mesaje: 111
Membru din: Lun Aug 01, 2005 11:18 am

Menu item de tip Category List fara border

Mesajde vdingo11 » Joi Mai 23, 2013 2:48 pm

Salutare.
Am un menu item de tip Category List care pentru joomla 1.5 este ok (afiseaza intr-un tabel cu border, etc)
Am migrat la 2.5 si nu imi mai afiseaza borderul la tabelul care contine lista categoriilor. Afiseaza totul dar fara linii la tabel.
Daca selectez alt template style decat al temei mele atunci arata corect liniile la tabel dar se modifica si templateul.
Cred ca trebuie sa adaug ceva in css-ul templateul dar nu stiu ce .
Stiti cum se poate rezolva aceasta situatie?



badtiger
Senior Member
Mesaje: 598
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:54 pm
Contact:

Re: Menu item de tip Category List fara border

Mesajde badtiger » Joi Mai 23, 2013 7:22 pm

Folosesti Firebug pentru a gasi ce clasa/id trebuiesc modificate si apoi le modifici.

PS: Poti folosi firebug sa editezi codul live (cu alte cuvinte modifici css-ul si vezi modificarea instant)

vdingo11
Average Member
Mesaje: 111
Membru din: Lun Aug 01, 2005 11:18 am

Re: Menu item de tip Category List fara border

Mesajde vdingo11 » Vin Mai 24, 2013 9:40 am

Am incercat dar nu ma descurc cu el foarte bine.
Cand selectez acel tabel care nu are border imi arata: <table class="category"> iar in partea dreapta la css nu gasesc aceasta clasa.

toxicristi
PHPRomania Supporter
Mesaje: 26
Membru din: Vin Apr 26, 2013 6:10 pm

Re: Menu item de tip Category List fara border

Mesajde toxicristi » Vin Mai 24, 2013 10:43 am

Site-ul este live undeva? Ne-ar ajuta un link (chiar si catre serverul tau local/dev, daca ai configurat serverul apache si router-ul sa raspunda la requesturi http de pe extern).

Este posibil ca ".category" sa nu existe si de aceea sa nu il gasesti. Poti creea tu una, la care sa adaugi atributele pe care le doresti.

vdingo11
Average Member
Mesaje: 111
Membru din: Lun Aug 01, 2005 11:18 am

Re: Menu item de tip Category List fara border

Mesajde vdingo11 » Vin Mai 24, 2013 12:07 pm

Din pacate nu am site-ul online, dar tema folosita de mine este http://www.joomskins.com/edusite-et-fre ... 5-template
Chiar daca este de 1.5 merge si pe 2.5 cred ca din aceasta cauza am si problema.
Pe 1.5 imi arata corect Menu Item de tip Category List ok. Dar pe 2.5 nu vrea deloc si nici nu ma pricep cu firebug-ul asta.
Daca are cineva rabdare sa instaleze tema si sa creeze un Menu Item de tip Category list cred ca isi va da seama imediat unde este buba.
Nici nu prea stiu cum sa ma uit la site-ul 1.5 sa vad ce nu este la fel in 2.5.

Multumesc anticipat.


Înapoi la “Joomla”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 2 vizitatori