Boxplus plugin

Discutii despre Joomla, Mambo

Moderator: Moderatori

spooker
PHPRomania Supporter
Mesaje: 25
Membru din: Mie Oct 19, 2011 9:21 pm
Localitate: Bucale
Contact:

Boxplus plugin

Mesajde spooker » Lun Iul 02, 2012 8:54 pm

Cine ma poate ajuta cu un sfat despre cum as putea sa instalez/activez pluginul Boxplus (http://hunyadi.info.hu/en/projects/boxplus/documentation) la un site care nu are instalat Joomla? Adica mai exact care sunt cerintele si ce fisiere trebuie copiate unde?
Ma chinui de ceva vreme sa il fac sa mearga si nu reusesc, iar pe net nu gasesti nimic despre instalarea stand alone a acestui plugin.



Avatar utilizator
mihaitha
Senior Member
Mesaje: 2383
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:40 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesajde mihaitha » Mar Iul 03, 2012 9:44 am

Adica vrei sa instalezi un plug-in de Joomla pe un site care nu e construit pe Joomla... Numai mie imi e evident cat de aberant e?...

Ca sa iti raspund mai clar la intrebare: care sunt cerintele? Joomla! Ce fisiere trebuie copiate si unde? Trebuie sa instalezi Joomla!

spooker
PHPRomania Supporter
Mesaje: 25
Membru din: Mie Oct 19, 2011 9:21 pm
Localitate: Bucale
Contact:

Mesajde spooker » Mar Iul 03, 2012 10:13 am

Nu e deloc aberant. Teoretic, merge orice pe lumea asta, numai ca trebuie sa ne dam seama cum.
Ei dau de inteles pe site-ul pluginului ca se poate folosi si stand alone fara joomla, dar numai ca nu scrie cum si nu au niciun fel de instructiuni de instalare.

Am reusit intr-un final sa il fac sa mearga si in plus de asta mi l-am si customizat pana la cele mai mici detalii, ba chiar i-am adaugat limba romana.


Înapoi la “Joomla”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 18 vizitatori