Intrebare despre google

Discutiile referitoare la conferinta de web development

Moderatori: ExcalIbvr, dragon tech, Moderatori

scalexys
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Sâm Ian 19, 2013 9:33 pm
Contact:

Intrebare despre google

Mesajde scalexys » Sâm Ian 19, 2013 9:43 pm

Buna ziua,

Va rog, daca se poate sa imi raspunda si mie cineva care cunoaste SEO si care este amabil, la urmatoarea intrebare:

Detin un site care pe doua cuvinte cheie importante a stat pe pozitia 1 respectiv 2 in cautarile din goole in ultimele 4-6 luni. Intr-o zi m-am trezit stupefiat ca a ajuns pe pozitia 7 respectiv 15(foarte rapida caderea). Nu stiu ce sa intamplat! Nu am modificat nimic fundamental in ultima perioada de timp. Din ce cauza sa se fi intamplat acest lucru. Daca doriti detalii, nu ezitati sa ma intrebati.

Multumesc,



ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: Intrebare despre google

Mesajde ViezuREX » Sâm Ian 19, 2013 11:16 pm

Cel mai probabil ai fost martorul unei schimbari a algoritmului. Google se deosebeste de alte motoare de cautare prin faptul ca modifica permanent ponderea parametrilor folositi in stabilirea rating-ului unui site. Lucrul acesta se face pentru a evita asa zisele practici de Black Hat SEO.
Trebuie avut in vedere faptul ca scopul final al oricarui motor de cautare, char si al Google, este de a oferi continut de calitate utilizatorilor.


Înapoi la “Conferinta de web development”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori