Nu pot accesa un anumit site

Discuta despre browsere, facilitati, probleme, pro si contra - Firefox, Opera, Chrome, Internet Explorer, Safari, SeaMonkey

Moderator: Moderatori

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Nu pot accesa un anumit site

Mesajde LiviutzuAs » Lun Noi 18, 2013 8:59 pm

Salut, am o problema pe care de cateva zile nu o pot rezolva si sper sa gasesc o solutie aici la voi.

Am un website hostat la hostvision.ro, care se numeste http://www.traiestemuzica.ro . Ideea este ca de-o data nu l-am mai putut accesa, eroarea fiind CONNECTION TIMED OUT.

Am un rooter in casa, ceea ce m-a dus cu gandul ca avand acelasi IP pe toate dispozitivele care se conectau la el, nu imi va mai merge de pe nici unul ( ma gandeam ca ip-ul a fost banat sau ceva ), insa spre surprinderea mea, am incercat de pe telefon, tableta si un alt PC conectat la acelasi rooter, cu acelasi IP si am observat ca site-ul functioneaza.

Am tot vorbit cu cei de la hostvision, m-au bagat si in whitelist, cu toate ca nu eram banat, am folosit si un soft de la ei ca sa poata vedea daca se pierd pachete.... Pana la urma nu i-am dat de cap.

Daca dau PING catre ip-ul respectiv, am ping in permanenta.

Inca ceva ce ma surprinde, accesez traiestemuzica.ro, merge sa intru pe 1 link, 2, maxim 3, dupa care apare CONNECTING, sta putin si CONNECTION TIMED OUT.

As aprecia daca cineva ma poate ajuta ( nu am firewall, nu am anti-virus ), ba mai mult, dupa ce am vazut ca nu merge, am reinstalat WINDOWS si DRIVERI si in continuare am aceeasi problema. Pot naviga maxim 10 secunde pe site dupa care apare CONNECTION TIMED OUT.

Nu cred ca este o problema de browser totusi deoarece am accesat cu firefox, opera si safari si am aceeasi problema.

Multumesc,
O zi buna!



Drk_alien
Average Member
Mesaje: 107
Membru din: Lun Iul 05, 2010 4:27 pm
Localitate: Oradea
Contact:

Re: Nu pot accesa un anumit site

Mesajde Drk_alien » Mie Noi 20, 2013 10:15 pm

O sa imi dau doar cu parerea...
Am obs ca site-ul e facut cu wordpress. Vezi ce plugin-uri ai instalate, cei de la hosting te-au asigurat ca nu e de la ei?

ili50
PHPRomania Supporter
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 03, 2013 3:46 pm

Re: Nu pot accesa un anumit site

Mesajde ili50 » Joi Dec 05, 2013 10:15 am

Am patit si eu la un site asta, al unui prieten, si zicea ca ceva pluginuri de la wordpress au determinat problema asta. Nu stiu, exact, care dar s-ar putea rezolva problema cu firma de hosting care sa te ajute, sa mai analizeze o data situatia, chestia cu white list-ul o fist o solutie de moment, insa insista, pentru ca exista firme care chiar daca nu le intra programatorilor in atributii, sa te ajute sa iti repari eroarea. Ar putea fi si in interesul lor.

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Nu pot accesa un anumit site

Mesajde LiviutzuAs » Mar Dec 31, 2013 12:22 am

Am rezolvat problema. Am reinstalat windows xp, a functionat 2 zile dupa care iar nu a mai mers.

Am instalat windows 7 si s-a rezolvat problema. Probabil ca era de la windows-ul pe care il aveam eu, nu era unul pur si mai mult ca sigur avea ceva care imi bloca ip-uri din anumite motive, cine stie.

Multumesc


Înapoi la “Browsere”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 7 vizitatori