Indexare google - trimise 90 adrese indexate 20

Discutii si ultimele stiri despre Google, PageRank, Indexare, AdWords, AdSense, GoogleBot, Blogger, Picasa, Google Sitemap, Gmail, Google+, Analytics, Product Search, Webmaster Tools

Moderator: Moderatori

guppy
Senior Member
Mesaje: 353
Membru din: Joi Mai 03, 2007 12:14 am

Indexare google - trimise 90 adrese indexate 20

Mesajde guppy » Lun Sep 27, 2010 1:21 pm

Salutare,

aveti idee udne ar fi problema la google de nu imi indexeaza toate adresele?
Imi spune ca sunt trimite 85 adrese URL si indexate doar 18...de cateva luni este problema asta...

eu procedez in felul urmator: mai adaug un articol/album foto pe site si creez alt site-map si il adaug la google .....

multumesc



Avatar utilizator
zeuscool
Senior Member
Mesaje: 250
Membru din: Mie Sep 05, 2007 10:59 am
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde zeuscool » Sâm Oct 29, 2011 12:29 am

utilitatea reala a site-map-ului este doar atunci cand ai sa zicem obiecte flash si linkurile in ele, sau alte variante similare si in mod natural google sau alte motoare de cautare nu pot ajunge sa citeasca acele legaturi

utilitatea pentru utilizatori este doar in caz ca se pierde vre-unul prin site-ul tau, daca-l duce capul se duce in sitemap si are sanse mari sa gaseasca drumul cel bun dupa

acum vizavi de ce ai zis tu: faci un nou sitemap insemnand o noua denumire? sitemap1.xml sitemap2.xml ... ? nu are rost, doar fa-i update la primul sitemap cu noile url-uri in plus si gata

posteaza si web site-ul poate-ti dau un sfat ceva, la mine de obicei imi indexeaza din prima zi aproape toate linkurile, si sa zic intr-o saptamana tot site-ul ... acum depinde de la caz la caz
Follow me on (Da cu share, like, +1 sau ce mai stii !!!) sau comenteaza articolele, sugereaza etc, FII SOCIAL ... :) marianzburlea.com

AndikaBO
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Joi Apr 19, 2012 7:32 pm

Mesajde AndikaBO » Joi Apr 19, 2012 8:14 pm

Eu iti sugerez sa faci 1-2 backlinkuri la fiecare articol nou si o sa il ai garantat indexat. De exemplu pune fiecare articol nou pe Digg si cu siguranta o sa ai indexata noul articol ceealalta zi.

Avatar utilizator
zeuscool
Senior Member
Mesaje: 250
Membru din: Mie Sep 05, 2007 10:59 am
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde zeuscool » Joi Apr 19, 2012 8:42 pm

Eu am lansat blog-ul meu http://www.marianzburlea.com, in mai putin de 15 minute a fost indexata prima pagina, si peste ceva ore au fost indexate toate paginile din el.
Follow me on (Da cu share, like, +1 sau ce mai stii !!!) sau comenteaza articolele, sugereaza etc, FII SOCIAL ... :) marianzburlea.com


Înapoi la “Google”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori