Ascundere link in "SEO way"

Ai nevoie de ajutor cu optimizarea pentru motoarele de cautare. Discuta despre cuvinte cheie, titluri, meta-uri, taguri alt sau orice este relevant in motoarele de cautare.

Moderator: Moderatori

badtiger
Senior Member
Mesaje: 598
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:54 pm
Contact:

Ascundere link in "SEO way"

Mesajde badtiger » Joi Aug 23, 2012 6:30 pm

Am intampinat urmatoarea problema:

Ipoteza:
Am un select box din care se aleg anumite criterii de cautare intr-o baza de date imensa. Datorita unor probleme cross browser de css sunt nevoit sa folosesc un modal popup pentru a pune sub forma de linkuri acele criterii.

Problema:
Criteriile de cautare sunt tot din baza de date si nu as vrea sa mai fac interogari separate (nu AJAX) dar linkurile vor fi in sursa.

Aveti vreo idee cum le-as putea lasa in sursa paginii fara a risca sa fie considerata o tehnica rea de google?

PS: Solutia la care m-am gandit eu e sa salvez criteriile intr-o matrice javascript

Astept si sfaturile voastre



badtiger
Senior Member
Mesaje: 598
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:54 pm
Contact:

Mesajde badtiger » Vin Aug 24, 2012 10:24 am

Revin cu un raspuns:

Cei de la google spun ca nu ar trebui sa folosim prea mult treburile astea, in schimb tot ei zic ca:

Atat timp cat linkurile duc catre pagini relevante din site atunci nu ar trebui sa existe o problema...

Mariusiky
Junior Member
Mesaje: 45
Membru din: Mie Iul 25, 2012 2:38 pm
Contact:

Mesajde Mariusiky » Dum Aug 26, 2012 12:12 pm

Perfect adevarat ar trebuii sa incerci sa faci treaba asta fara probleme. Prin incercari inveti si iti dai seama de multe lucruri, mai ales pe partea SEO.
Ultima oară modificat Lun Aug 27, 2012 4:57 pm de către Mariusiky, modificat 1 dată în total.

badtiger
Senior Member
Mesaje: 598
Membru din: Vin Noi 03, 2006 7:54 pm
Contact:

Mesajde badtiger » Lun Aug 27, 2012 4:07 pm

Felicitari, ai facut un post repetand dupa mine


Înapoi la “Optimizare pentru motoarele de cautare (SEO)”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 4 vizitatori