Oscommerce related, exista vreun modul...

Discută aici despre procesoare de plăţi, plăţi electronice, soluţii software de comerţ electronic, "shopping cart", SSL, certificate digitale, tranzacţii online securizate, PayPal, Skrill (MoneyBookers), payU(ePayment), MobilPay .

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

hogash
Junior Member
Mesaje: 38
Membru din: Vin Dec 22, 2006 12:45 am

Oscommerce related, exista vreun modul...

Mesajde hogash » Vin Dec 22, 2006 12:54 am

Salutare! M-am apucat de un mag virt. la care am mai multe fisiere de cate 1000-2000 de produse, in care scrie pretul numele modelul producatorul etc. dar contine o descriere saraca a produsului. Ma intrebam daca exista vreun modul ceva care sa substraga din alte situri sau baze de date mai mari, descrierea produsului sau poza produsului si sa o afiseze la mine in pagina. Totusi sunt in jur de 10000 de produse.... termin alea cand oi avea nepoti. Stiu ca era un modul de integrare de la xmall.ro dar din cate am inteles ei sunt cu telefoane etc.

Poate are cineva o idee sau a auzit ceva, as fi recunoscator. Thanks!



Avatar utilizator
gabysolomon
Senior Member
Mesaje: 743
Membru din: Dum Apr 09, 2006 11:39 am
Localitate: Bacau
Contact:

Mesajde gabysolomon » Vin Dec 22, 2006 9:40 pm

Ar trebui sa iti faci tu un script care pe baza datelor tale sa extraga din unul sau mai multe site-uri ce vrei tu

din cate cred eu nu exista ce vrei tu
Gandestete ca modulul ara trebui sa isi dea seama unde in textul din pagina e descrierea .... si sa caute singur pagina produsului

Avatar utilizator
Nebeleizis
Junior Member
Mesaje: 45
Membru din: Sâm Aug 05, 2006 4:11 pm

Mesajde Nebeleizis » Vin Dec 22, 2006 11:50 pm

Hint: cXML (Commerce XML)
"The resonable man adapts himself to the world; the unresonable one persists in trying to adapt the world to himself. Therefore all progress depends on the unreasonable man."
George Bernard Shaw

DouglasDr
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Joi Dec 04, 2014 9:34 am

Re: Oscommerce related, exista vreun modul...

Mesajde DouglasDr » Joi Dec 04, 2014 10:14 am

Trebuie să vă realizeze o bucată de software depinde de datele importante pe calculator pentru a ajuta la eliminarea un număr site-uri pe care doriți articolul
Cred că acum există o mulțime văzând că ceea ce vrei
Imaginați-vă component ara ar trebui să înțeleagă locul în care mesajul text în interiorul cont pagini .... si sa caute pagina soluție solitar.
We offer guaranteed success for C4120-782 exam dump exam with help of latest testking.me - CLO-001 dumps and goucher practice questions and the exams of www.clarku.edu ccie security Southwestern College


Înapoi la “Comert electronic”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori