Promovare Google Adwords

Promovează-ţi site-ul! Tehnici de promovare, PPC, CPM, CPC.

Moderator: Moderatori

floro71
PHPRomania Supporter
Mesaje: 23
Membru din: Dum Mai 24, 2009 12:08 am
Contact:

Promovare Google Adwords

Mesajde floro71 » Dum Noi 03, 2013 12:23 am

Salut.
Am o mica mare nelamurire si am nevoie de ajutorul vostru.
Am un cont Adwords. Google stie cine sint in baza unui cod si pot urmarii traficul prin Google Analitysc.
Vreau sa fac o campanie pentru un alt site. Eu vreau sa fac campania din contul meu. De unde va sti Google sa vada traficul pentru site-ul care vreau sa-l promovez. Ok, creez un cont pe site-ul respectiv, obtin un cod, il introduc in HEAD si totul e ok. Cum fac legatura intre acel cont de Analitysc si contul meu de Adwords.
Exista in Adwords varianta de mai multe conturi? Imi da voie sa introduc la compania in Adwords acel cod din Analytics, etc?
Care ar fi cea mai buna varianta in afara de faptul de a intra pe contul clientului, sa introduc datele mele acolo si sa fac plati de acolo. Asta e exclus.
Sper ca am explicat bine si multumesc anticipat pentru ajutor.



Avatar utilizator
ion65
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Feb 08, 2014 5:39 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Promovare Google Adwords

Mesajde ion65 » Sâm Feb 08, 2014 6:19 pm

Cred ca faci o eroare, adwords nu se bazeaza pe codul din analytics ci pe propriul cod (tracking snippet) care poate fi gasit in Tools - Conversions
Dealtfel poti urmari conversiile adwords si fara sa ai cont de analytics. Daca ai acces si la contul de analytics le poti conecta intre ele dar nu este obligatoriu.
Suuces


Înapoi la “Promovare si Marketing online”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 12 vizitatori