Idei de promovare?

Promovează-ţi site-ul! Tehnici de promovare, PPC, CPM, CPC.

Moderator: Moderatori

dakes
Average Member
Mesaje: 53
Membru din: Joi Noi 24, 2011 9:53 pm

Idei de promovare?

Mesajde dakes » Dum Ian 20, 2013 2:42 pm

Salut,am un site (intalniri pentru adulti) de aproximativ 4 luni si incepe sa mearga binisor..
Binisor insemnand peste 1000 de membri cat de cat activi,in medie de 6000-7000 de vizite lunar si afisari peste 40.000 ..
Acum vine si intrebarea,cum credeti ca as putea sa il promovez? Schimb de link,bannere,reclama cumparata,etc. Daca aveti timp si ati vrea sa imi dati si un sfat,unde,cum,cu cine,etc.
Deoarece e nisa de adult ma gandesc ca e putin cam complicat dar nu foarte.
Astept niste sfaturi din partea voastra,daca detine cineva dintre voi site-uri de genul sunteti bine-veniti cu un link/banner exchange..

Site-ul este http://www.intalniri-***.com

Bine inteles puteti da si sfaturi in legatura cu site-ul,ceva de adaugat,de scos..

Va multumesc foarte mult pentru eventualele sfaturi si deranj:)



ili50
PHPRomania Supporter
Mesaje: 5
Membru din: Mie Apr 03, 2013 3:46 pm

Re: Idei de promovare?

Mesajde ili50 » Joi Apr 11, 2013 9:59 am

salut,

nu stiu daca iti a fi de ajutor articolul acesta: http://dli.ro/seo, oricum, pentru site de genul acesta poti incerca cu site-uri care platesc pentru click-uri, afiliere si vizualizari.

cauta pe iternet pentru ca si tipul acesta de publicitate functioneaza la astfel de site-uri.

:)

alexbaran
PHPRomania Supporter
Mesaje: 13
Membru din: Vin Apr 01, 2011 11:14 am

Re: Idei de promovare?

Mesajde alexbaran » Vin Iun 21, 2013 5:24 pm

verifica unde are concurenta linkuri pe net si incearca sa faci aceiasi pasi de promovare. adica da un search pe google dupa linkul concurentei. e un inceput... bafta

dreamer85
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Iul 27, 2013 10:14 pm

Re: Idei de promovare?

Mesajde dreamer85 » Joi Iun 04, 2015 10:32 pm

Sincer sa fiu cea mai bun si mai vizibila promovare este cea platita. Dar inainte de a plati trebuie sa faci tot ceea ce e de facut gratuit din punc de vedere al SEO. Incepi cu directoare si articole gratuite. Construiesti o pagina de facebook site-ului tau si atragi cat mai multi fani si like-uri. Sunt multi pasi care ii ai de parcurs...si in final daca te tine buzunarul cumperi linkuri, platesti articole de calitate sa iti fie postate pe niste site-uri puternice cu page rank mare dupa care bagi si un google addwords. Spor la treaba!

Avatar utilizator
mihaitha
Senior Member
Mesaje: 2383
Membru din: Vin Mai 04, 2007 12:40 pm
Localitate: Sibiu
Contact:

Re: Idei de promovare?

Mesajde mihaitha » Vin Iun 05, 2015 9:31 am

Subiectul e inactiv de 2 ani. Te rog sa nu reinvii thread-urile zombie, ca miroase a postcount.


Înapoi la “Promovare si Marketing online”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori