e-payment credit europe

Discuţii despre accesabilitate, interfaţa cu utilizatorul,stil de programare, tehnici, algoritmi, managementul proiectului,probleme legate de afişarea în diverse browsere.

Moderator: Moderatori

chronos
Senior Member
Mesaje: 204
Membru din: Joi Dec 28, 2006 4:12 pm

e-payment credit europe

Mesajde chronos » Lun Iul 19, 2010 5:56 pm

Salut,

Am primit un API de plata online de la Credit Europe Bank pentru a-l implementa pe site-ul unei firme.
Datele clientului sunt pregatite de admin care ii da acces la un formular in care trebuie sa introduca nr. card, cvv, expire date. (nu mai trebuie sa completeze si nume, adresa, etc deoarece sunt deja introduse de admin.)

Sistemul functioneaza, dar problema este rezultatul final:
> nu inspira incredere
> firefox-ul da un averisment ca datele pot fi citite si de un third party.
> la security info(tot in FF) scrie This web site does not supply ownership information.

Ce ar trebui sa contina o pagina de plata cu cardul ca sa stii ca e legit?
Nu am mai lucrat cu transfer de bani pana acu si vreau sa fiu sigur ca totul e in regula. Problema poate sa fie ca sunt pe contul de sandbox?

Orice sfat e bine venit.

Multumesc.
[/b]



Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Lun Iul 19, 2010 7:12 pm

Credit Europe Bank sucks. Le-am dat emailuri si le-am atras atentia ca sunt penali dar vad ca nu au facut nimic in legatura cu asta.

Ti-as sugera sa cauti alt sistem.

chronos
Senior Member
Mesaje: 204
Membru din: Joi Dec 28, 2006 4:12 pm

Mesajde chronos » Lun Iul 19, 2010 7:17 pm

Mersi, deci ar fi de la ei. Pot macar sa pun bannere cu "visa verified" sau chestii de genul. O sa iau in considerare si sa caut alt sistem.

g3rmanoo
Average Member
Mesaje: 61
Membru din: Mar Mai 17, 2005 10:33 pm
Localitate: iasi
Contact:

Mesajde g3rmanoo » Mar Aug 03, 2010 4:35 pm

Pirahna scrie:Credit Europe Bank sucks. Le-am dat emailuri si le-am atras atentia ca sunt penali dar vad ca nu au facut nimic in legatura cu asta.

Ti-as sugera sa cauti alt sistem.


Poti sa detaliezi nemultumirile fata de sistemul lor?
Sa stim daca compromisul e unul minor, pentru ca momentan sunt cei mai ieftini de pe piata, cu un procentaj de 2.8% per transactie in comparatie cu epayment care isi iau 4.5%(minim), iar atunci cand ai un shop online la care castigi 8-9% per produs, sa faci 50-50 cu banca parca nu-ti surade ideea.

Stiu ca cei de la EMG folosesc acest sistem de e-payment.
So help me GOD !!!

lemming
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Vin Oct 15, 2010 12:33 pm

Mesajde lemming » Vin Oct 15, 2010 12:42 pm

Cei de la Credit E. au suport foarte prost, eu nu reusesc sa integrez sistemul de plata pe magento...nu ofera nici un fel de instructiuni.

Sunt foarte dezamagit, ma intreb daca chiar merita...?


Înapoi la “Dezvoltare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 8 vizitatori