site de anunturi

PEAR, Smarty, ADOdb, OOP, PHP 5, XML, UML, Şabloane de proiectare, PHP-GTK.

Moderatori: coditza, Emil, Moderatori

bobyrou
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Mar Sep 30, 2014 3:56 pm

site de anunturi

Mesajde bobyrou » Mar Sep 30, 2014 4:01 pm

Buna ziua,

As avea si eu nevoie de sfatul vostru. Ce platforma imi recomandati sa folosesc pentru un site de anunturi imobiliare? De un an de zile folosesc Wordpress dar sunt foarte multe probleme de tip functional. Una din ele ar fi imposibilitatea filtrarii adecvate a rezultatelor pe pagina. O alta problema pe care o am este afisarea anunturilor corespunzator regiunilor sau judetelor. Am incercat foarte multe pluginuri, cu plata sau gratis, si niciunul nu functioneaza cum ar trebui. Ma gandesc ca pot fi limitat din cauza temei wordpress pe care o folosesc (classipress de la appthemes). Voi ce-mi recomandati sau ce parere aveti?



XDYNX
Senior Member
Mesaje: 518
Membru din: Joi Iun 08, 2006 6:01 pm
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: site de anunturi

Mesajde XDYNX » Mar Sep 30, 2014 10:06 pm

Salut, da iti recomand wordpress si exista plugin pt filtrat uite pe codecanyon.net/ multe pluginuri de acolo le am si theme de pe themeforest.net cauta real Estate ...
Uite de taxonomies-filter-widget si wp-custom-fields-search .

Postul trebuie mutat in wordpress.
Iona14:6 Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine.

beng
Junior Member
Mesaje: 34
Membru din: Mar Noi 12, 2013 7:15 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: site de anunturi

Mesajde beng » Vin Noi 14, 2014 4:53 pm

Eu iti recomand un programator care sa-ti faca site-ul. La un moment dat nu o sa te mai descurci doar cu plugin-urile din libraria wordpress ci o sa ai nevoie de cineva care sa-ti dezvolte anumite lucruri. Daca stii cat de cat php, apuca-te sa inveti wordpress development astfel incat sa-ti faci singur plugin-urile.

ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: site de anunturi

Mesajde ViezuREX » Sâm Ian 31, 2015 10:40 am

Am eu o platforma pentru imobiliare daca te intereseaza, detin PP la ea deci nu este asta o problema. Da-mi un mesaj privat daca e.


Înapoi la “PHP Avansat”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori