Solutie search sau php multithread

PEAR, Smarty, ADOdb, OOP, PHP 5, XML, UML, Şabloane de proiectare, PHP-GTK.

Moderatori: coditza, Emil, Moderatori

IncDoDo
Junior Member
Mesaje: 30
Membru din: Lun Mar 18, 2013 9:18 pm

Solutie search sau php multithread

Mesajde IncDoDo » Joi Apr 21, 2022 11:35 am

Salutare,

Am o baza de date cu peste 100.000 de produse si am nevoie de un algoritm, script, solutie de search pentru a cauta in acestea si a returna rezultatele relevante cat mai rapid. Cautarea ar trebui sa returneze rezultate relevante si in conditiile in care se scrie un cuvant gresit (nu este exact ca in titlu).
Mentionez faptul ca as vrea sa il integrez intr-un site web scris cu php si javascript

1. Ce solutii recomandati sau ati utilizat cu succes in astfel de situatii?

2. Pentru a imbunatatii rapiditatea solutiei existente pe care o am, m-ar ajuta si o solutie prin care sa pot executa simultan in php mai multe functii, iar la final sa le concatenez rezultatele (mutithread). Am vazut ca sunt ceva solutii pe net, insa suportate doar din CLI (linie de comanda). Aveti vreo recomandare sau solutie pe care ati utilizat-o cu succes in proiectele voastre?

Multumesc anticipat,

Cu stima



Avatar utilizator
Jetix
Average Member
Mesaje: 66
Membru din: Mie Aug 09, 2017 3:16 am
Contact:

Re: Solutie search sau php multithread

Mesajde Jetix » Mar Mai 24, 2022 11:23 pm

Salut, daca ai nevoie urgent, mai bine tradu problema ta in en si posteaza pe stackoverflow forumul acesta este mort si nu vei primi un raspuns nici peste 2 ani :lol:

sim72
PHPRomania Supporter
Mesaje: 22
Membru din: Mie Feb 26, 2014 10:43 am
Contact:

Re: Solutie search sau php multithread

Mesajde sim72 » Vin Aug 11, 2023 7:54 am

Salutare,

poate te ajuta:

Sper sa ajute


Înapoi la “PHP Avansat”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori