Problema importare baza de date

Aici puteţi posta întrebari legate de instalare şi configurare PHP, Apache, IIS, MySQL, PostgreSQL, Oracle, SQL Server sau altele.

Moderator: Moderatori

dakes
Average Member
Mesaje: 53
Membru din: Joi Noi 24, 2011 9:53 pm

Problema importare baza de date

Mesajde dakes » Sâm Aug 04, 2012 3:19 am

Am o problema la un script,il instalez,merge..Dar cand dau import la baza de date imi da chestia asta :

"Uncaught exception with message: Table 'wetdream_INTSEX.intsex_config_section' doesn't exist code: 1146
Trace:
#0 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/API/Config.class.php(383): SK_MySQL::query('SELECT `section...')
#1 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/API/Config.class.php(206): SK_Config_Section->generateSectionCache('configs', 0)
#2 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/API/Config.class.php(14): SK_Config_Section->__construct('configs')
#3 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/API/Config.class.php(449): SK_Config::init()
#4 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/Header.inc.php(100): require_once('/home/wetdream/...')
#5 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/Header.inc.php(149): __autoload('SK_Config')
#6 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/index.php(3): require_once('/home/wetdream/...')
#7 {main}
thrown in: /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/API/MySQL.class.php on line 157"

Chestia e ca am 2 back-upuri la baza de date si la ambele imi da aceeasi eroare.. Mi-ati putea spune care ar fi problema?Ce e cu code 1146.

Multumesc.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Aug 04, 2012 4:05 am

traducerea din engleza in romana suna cam asa

Table 'wetdream_INTSEX.intsex_config_section' doesn't exist code:

tabela intsex_config_section nu exista in baza de date.

verifica daca ai toate tabelele cum trebuie...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

dakes
Average Member
Mesaje: 53
Membru din: Joi Noi 24, 2011 9:53 pm

Mesajde dakes » Sâm Aug 04, 2012 5:28 am

intsex_config_section - exista. Ai alta idee?
Eu credeam ca e ceva cu codul ala..
Multumesc de raspuns.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Aug 04, 2012 6:32 am

daca eroarea zice ca nu exista eu cred eroarea nu pe tine :))
mai verifica odata daca daca wetdream_INTSEX.intsex_config_section si daca e creat exact asa cu litere mari si mici, daca difera atunci are dreptate nu exista pentru ca pe linux se face diferenta intre litere mari si mici si se considera 2 chestii diferite chiar daca au acelasi nume...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

dakes
Average Member
Mesaje: 53
Membru din: Joi Noi 24, 2011 9:53 pm

Mesajde dakes » Dum Aug 05, 2012 1:55 am

http://i.imgur.com/Hjrdt.png aici e poza,exista facut tabelul. Am incercat si cu litere mici si cu litere mari,nici cum nu-l ia. acum eroarea e aceasta :

Uncaught exception with message: Table 'wetdream_INTSEX.INTSEX_config_section' doesn't exist code: 1146
Trace:
#0 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/API/Config.class.php(383): SK_MySQL::query('SELECT `section...')
#1 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/API/Config.class.php(206): SK_Config_Section->generateSectionCache('configs', 0)
#2 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/API/Config.class.php(14): SK_Config_Section->__construct('configs')
#3 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/API/Config.class.php(449): SK_Config::init()
#4 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/Header.inc.php(100): require_once('/home/wetdream/...')
#5 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/Header.inc.php(149): __autoload('SK_Config')
#6 /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/index.php(3): require_once('/home/wetdream/...')
#7 {main}
thrown in: /home/wetdream/public_html/intalniri-sex.com/internals/API/MySQL.class.php on line 157


acum e exact ca in tabel cu litere mari si tot nu-l ia..

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Dum Aug 05, 2012 4:56 am

in eroare e cu _
INTSEX_config_section

in poza ta e fara _

deci cum ziceam mai sus, interpretorul php are intotdeauna dreptate cand da erori :D
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

dakes
Average Member
Mesaje: 53
Membru din: Joi Noi 24, 2011 9:53 pm

Mesajde dakes » Dum Aug 05, 2012 2:10 pm

Am rezolvat problema.. Nu imi mai da eroare.
Chestia e ca acum cand dau import la baza de date nu mai am nimic din ce aveam inainte ..


Înapoi la “Instalare”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 22 vizitatori