Cum atribui anumite drepturi utilizatorilor cu x posturi ?

Dacă aveţi probleme cu forumul dvs PHPBB, dacă vreţi să adăugaţi un MOD vă recomandăm forumul comunităţii PHPBB.ro.

Moderator: Moderatori

Lyvyoo
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Joi Noi 22, 2007 1:39 am

Cum atribui anumite drepturi utilizatorilor cu x posturi ?

Mesajde Lyvyoo » Mie Iun 16, 2010 2:46 pm

Salut,
M-am hotarat pana la urma sa merg pe phpBB, ca si forum free.
Insa am o dilema - as vrea ca utilizatorii, in momentul in care ajung la un anumit nr de postari, sa primeasca un alt statut (de ex. din junior sa devina senior) si automat forumul sa-i permita sa aiba si drept de semnatura, ceea ce nu avea pana atunci.
Am incercat sa fac un grup "senior" sa-i spunem, gandindu-ma ca asta e calea si ca voi putea dresa forumul sa puna automat userii in acel grup, daca depasesc x postari, insa nu am aceasta optiune. Creez grupul si ii pot atribui doar niste roluri "prefabricate" gen "acces limitat", "acces standard", "acces total" etc. Ar mai fi o solutie ca eu sa pot adauga un rol nou, in care sa setez acesti parametri pe care-i doresc dar iarasi nu pot sau nu imi dau seama de unde.

In ce setari ar trebui sa umblu?

Merci,



BlackHD
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Mie Aug 29, 2012 10:51 pm
Localitate: Brasov

Mesajde BlackHD » Mie Aug 29, 2012 11:07 pm

E vorba de forum gratuit sau propiul tau domeniu si webhost ??

- Incearca asa: - Intra in PA, dai click pe Utilizatori si Grupuri
- In partea stanga trebuie sa fie "Administrare ranguri" dai click
- Dai "Adauga rang nou", scrii numele rangului ( de ex. Avansat), iar mai jos ar trebuii sa ai "Seteaza ca rang special" il bifezi cu DA si sub el scrii numarul de posturi necesare ca sa primeasca acest rang automat !

Sper sa intelegi pt nelamuriri dami PM sau posteaza tot aici !


Înapoi la “PHPBB”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori