no bine

Proiectul îşi propune realizarea unei aplicaţii de comunicare gen YIM, MSN, ICQ utilizând PHP/MySQL.

Moderator: Moderatori

un_guru
Average Member
Mesaje: 153
Membru din: Dum Iul 25, 2004 5:20 am
Localitate: Miecurea Ciuc
Contact:

no bine

Mesajde un_guru » Mie Oct 13, 2004 10:11 pm

ne tot intrebam daca se merita, daca e bine sa lucrezi gratis, daca mai stiu eu ce ...
Se face totusi ceva? Daca nu, eu zic sa lasam totu' bata si sa cautam un proiect mai "stiu eu cum?" ... sau doar ne laudam ca am avut intentia?! ...



Troto
PHPRomania Coder Professional
Mesaje: 249
Membru din: Mar Iun 29, 2004 2:11 am
Localitate: Brasov

Mesajde Troto » Joi Oct 14, 2004 2:04 pm

Chiar asa... se lucreaza la acest proiect ?
Nu a fost postat nimik in acest sens.

Avatar utilizator
Tudy
Senior Member
Mesaje: 506
Membru din: Mie Sep 22, 2004 7:00 pm
Localitate: Cluj-Napoca

Mesajde Tudy » Mar Oct 26, 2004 7:01 pm

Pai e adevarat ca nu au fost postate mesaje in acest sens. Dar haideti sa postam de acuma in colo.

Intrebarea e ? Ar fi posibil un PHP Messenger ? Eu nu inteleg cum ar fi un astfel de messenger ? Ma ajuta si pe mine cineva ...

Ermoterted
PHPRomania Supporter
Mesaje: 17
Membru din: Mie Ian 10, 2007 1:15 am

Mesajde Ermoterted » Mie Ian 10, 2007 9:18 pm


moondance
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Dum Dec 03, 2006 2:50 pm

Mesajde moondance » Joi Apr 05, 2007 3:07 pm

eu zic k s`ar putea face asa ceva, cu php + ajax sau php + flash.

Avatar utilizator
OryNider
Junior Member
Mesaje: 36
Membru din: Vin Mai 19, 2006 12:57 am
Localitate: Arad
Contact:

Mesajde OryNider » Sâm Mai 12, 2007 2:32 am

Păi se poate face cu un aplet java şi putem face noi apletul sau folosim un aplet de pe souceforge. Interfaţa şi acp le putem face în php. Mie mi-ar fi uşor să fac un PHP Messenger pentru mxBB sau/şi phpBB şi să ia de la profil de la fiecare automat id-ul de yahoo doar nu sunt sigur cum ar putea lua parola automat din cookie-ul de la yahoo. (Singura dată când am lucrat cu cookie a fost la un modul de contor mx_counter.) Cu apleturi am mai lucrat la mx_smartor (jupload) şi am avut o tentativă să recompilez un aplet pentru mx_pjirc dar am preferat apoi să folosesc o varintă semiofficială :D

Putem contrui un aplet pe baza api-ului acesta care este free să nu cred că le-am conveni la cei de la yahoo să folosim apletul lor.


Înapoi la “PHP Messenger”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori