Nu pot posta

Scrie sugestiile,părerile,criticile,ideile, comentariile referitoare la comunitate sau la forum.

Moderatori: admin, Moderatori

mrsmith.work
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Sâm Apr 04, 2009 12:27 pm

Nu pot posta

Mesajde mrsmith.work » Mar Apr 07, 2009 1:51 pm

Incerc sa raspund la un post si primesc mesajul:

"In order to try to prevent spammers, we do not allow our users to post URLs or enter personal data into their profile until they have posted at least 5 legitimate posts and have been with us for more than 5 days. We appreciate your understanding in this matter in order to help us eliminate spam from this forum. If you have somehow gotten this message even though you meet both of the criteria, please let us know ASAP."

Am pus continutul postului la pastebin dot com slash m49364d2a



Avatar utilizator
Amenthes
Senior Member
Mesaje: 1370
Membru din: Lun Dec 12, 2005 8:00 am
Contact:

Mesajde Amenthes » Mar Apr 07, 2009 2:01 pm

Pai asa cum ar reusit in postul de mai sus sa scrii acea adresa web, asa ar
trebui sa faci si in celalalt post. Pune dot in loc de punct si ar trebui sa mearga.
I'm under construction | http://igstan.ro

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Mar Apr 07, 2009 2:01 pm

nu poti pune linkuri in perioada asta, dar daca ai in cod sau in mesaj un link il poti pune de forma h t t p sau w w w si in rest e ok.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

crisme
PHPRomania Supporter
Mesaje: 20
Membru din: Sâm Mai 02, 2009 3:20 pm

Mesajde crisme » Sâm Mai 02, 2009 7:54 pm

Cam urat cu restrictia asta, inteleg ca poate fi necesara impotriva Spam-ului , dar pentru un nou venit care incearca sa puna 1 link catre ceva important este destul de greu pana nu reuseste sa atinga limita de 5 mesaje .

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Mai 02, 2009 10:17 pm

un nou venit daca ai fi inteligent ar pune linkurile de forma w w w . site.com
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Dum Mai 03, 2009 5:04 am

crisme scrie:Cam urat cu restrictia asta, inteleg ca poate fi necesara impotriva Spam-ului , dar pentru un nou venit care incearca sa puna 1 link catre ceva important este destul de greu pana nu reuseste sa atinga limita de 5 mesaje .


Nu stiam ca 5 mesaje fara sa postezi un link sunt asa greu de realizat.

Avatar utilizator
vectorialpx
Senior Member
Mesaje: 4832
Membru din: Mar Mar 01, 2005 9:48 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde vectorialpx » Mar Mai 05, 2009 2:49 pm

da... nici eu, sincer! 8O

crisme, a fost foarte mult spam pe forum si din cauza asta s-a luat aceasta masura. Din cauza unor imbecili fara ocupatie [se facea si spam uman, nu doar cu boti] trebuie sa sufere toti userii noi... asta-i viata. Dupa ce treci de "dificila bariera" o sa fie totul ok. Bafta!

valabil si pentru deschizatorul threadului, mrsmith.work

JorjPacha
Junior Member
Mesaje: 31
Membru din: Mie Feb 10, 2010 11:06 am

Mesajde JorjPacha » Joi Feb 11, 2010 12:59 am

Am si eu aceasta problema desi nu am link in bucata de cod pe care vreau sa o postez, decat daca se considera link oricare doua cuvinte cu punct intre ele - atunci daca incerc sa evit restrictia asta nu se mai intelege nimic din cod.

traianm
PHPRomania Supporter
Mesaje: 9
Membru din: Joi Mai 13, 2010 2:35 pm

Mesajde traianm » Vin Mai 14, 2010 1:00 pm

E o chestie extraordinar de enervanta. Mai aveam un pic si aruncam cu laptopul prin casa la cat m-am chinuit sa postez un cod. Macar daca lua doar hyperlinkurile ... ia orice punct, orice virgula etc

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Vin Mai 14, 2010 6:15 pm

cati dintre voi ati citit regulamentul?
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

phpcode
PHPRomania Supporter
Mesaje: 9
Membru din: Dum Mai 30, 2010 2:55 am

Mesajde phpcode » Vin Iun 04, 2010 2:52 pm

Eu am incercat sa pun urmatorul mesaj
Daca e cineva obsedat de securitate, poate sa isi ascunda prezenta si sa nu mai ai nici o metoda sa aflii daca exista sau nu.
Revenind la problema ta:
ping nu se poate face prin fsockopen pentru ca foloseste alt protocol de transport (icmp) decat cele recunoscute de fsockopen (TCP, UDP, SSL, TLS - poti vedea lista lor cu stream_get_transports.
Daca vrei sa faci un script php, asemeantor pingului, trebuie sa folosesti functiile de socket (trebuie sa le ai activate pe server) si sa creezi un socket cu:

sock = socket_create(AF_INET, SOCK_RAW, getprotobyname('icmp'));

Cauta "ping icmp php" pe google si o sa gasesti niste scripturi care simuleaza pingul

si mi-a dat acelasi mesaj Intrebarea mea e: unde e linkul de care imi zice in eroare? :D

OxiGeN
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Vin Aug 12, 2011 5:13 pm

Mesajde OxiGeN » Vin Aug 12, 2011 5:22 pm

mda enervanta chestie


Înapoi la “Feedback PHPRomania”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 16 vizitatori