Site anunturi wordpress

Cauţi de lucru în domeniul dezvoltării Web? Postează-ţi CV-ul aici. Cauţi programatori pentru proiectul tău? Postează oferta.

Moderatori: admin, Moderatori

ShobbyK
PHPRomania Supporter
Mesaje: 28
Membru din: Mie Sep 03, 2008 10:23 pm
Localitate: Ploiesti
Contact:

Site anunturi wordpress

Mesajde ShobbyK » Mie Noi 21, 2018 9:42 pm

Salut,

Am cumparat o tema cu tot ce e necesar pentru un site de anunturi. Doar ca nu am reusit sa o setez precum vreau. Caut pe cineva care ma poate ajuta. Practic toate functiile sunt, doar trebuiesc putin aranjate si ordonate precum vreau. Sunt deschis si pentru un alt script daca va putea sa ajunga precum imi doresc.

Tocmai mi am luat o teapa pe freelancer cu avansul, asa ca nu ofer avans pana nu cand vad proiectul.

0721998965
Multumesc



nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Re: Site anunturi wordpress

Mesajde nevvermind » Dum Noi 25, 2018 4:40 pm

Inteleg ca ti-ai luat tzeapa, dar asa si unii dintre noi si-au luat tzeapa dand proiectul inainte de bani. Deci acum ce facem?

Ii zice "avans" dintr-un motiv.
Recomand doritorilor sa nu-ti accepte pretentia de-a da un proiect fara un avans.
Faptul ca ai avut ghinion nu justifica riscul pe care cineva si-l asuma sa-si piarda timpul fara plata.
Facusi un canal de php pe freenode - ##php-ro : https://webchat.freenode.net/

ShobbyK
PHPRomania Supporter
Mesaje: 28
Membru din: Mie Sep 03, 2008 10:23 pm
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Site anunturi wordpress

Mesajde ShobbyK » Lun Noi 26, 2018 8:45 pm

Poi una e sa ceri avans si sa nu faci nimic, nici macar sa nu instalezi wordpressul pe server. Banii vin in momentul cand e gata siteul pe serverul tau. Dupa ce ai banii in cont mi l muti pe serverul meu... cred ca sunt destul de corect!

nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Re: Site anunturi wordpress

Mesajde nevvermind » Lun Noi 26, 2018 9:03 pm

"Banii vin in momentul cand e gata siteul pe serverul tau."

Si din ce traieste omu' cat lucreaza? Aer?
Si cine zice cand e gata? Tu, nu? Si daca zici ca nu-i gata - sa zicem - 3 luni, sau 1 an? Sau te razgandesti, ca nu-ti mai place de avatarul programatorului? Cine plateste timpul irosit? Desigur, vei zice ca nu-i cazul. Dar ce garantie avem noi? Sau noi n-am dat de tzepari, ci numai tu?

Ambele tabere au tzeparii lor. Tre' sa te intalnesti pe undeva la mijloc.
Facusi un canal de php pe freenode - ##php-ro : https://webchat.freenode.net/

ShobbyK
PHPRomania Supporter
Mesaje: 28
Membru din: Mie Sep 03, 2008 10:23 pm
Localitate: Ploiesti
Contact:

Re: Site anunturi wordpress

Mesajde ShobbyK » Lun Noi 26, 2018 9:15 pm

In condtiile in care ti se spune ca e gata intr o zi, intradevar nu era mult de treaba, era de asteptat sa nu dureze mult.. nu vad de ce m as agita sa cer lucruri sa l bat la cap pe programator cu cerintele mele ca la final sa ii zic ca nu l mai vreau.. nu ne batem joc.. te inteleg si pe tine , dar in felul asta nimeni nu mai munceste daca nu se cunoaste face to face?

nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Re: Site anunturi wordpress

Mesajde nevvermind » Lun Noi 26, 2018 9:24 pm

Nu neaparat. Exista si contracte. Unde nu jista contracte, da, se intampla de toate.
Cred ca rimeaza.
Facusi un canal de php pe freenode - ##php-ro : https://webchat.freenode.net/


Înapoi la “Oferta/Cerere proiecte”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 36 vizitatori