Gazduire web gratuita

Puteţi posta întrebări legate de găzduirea site-urilor şi nume de domenii. Oferte, inregistrari, transferuri, informaţii diverse sau reclamaţii. Probleme cu Ensim, Plesk, CPanel, Help Desk.

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
punctweb
Senior Member
Mesaje: 509
Membru din: Mie Mar 24, 2004 3:32 pm
Contact:

Gazduire web gratuita

Mesajde punctweb » Vin Dec 29, 2006 1:06 pm

DAp.ro si-a relansat serviciile de gazduire web gratuita, fara reclame impuse.

Beneficiati de:
* 3 pachete, la alegere, cu posibilitatea de upgrade in sus (daca ai ales un pachet inferior)
* O comunitate gata sa te ajute oricand ai nevoie. (in formare)
* VHCS 2.4 Control Panel Panou de control profesional si open-source, pentru contul personal de gazduire.
* Pana la 100 conturi de mail
* Pana la 100 conturi de FTP
* Pana la 100 baze de date MySQL
* PHP, PERL, CGI, GD
* functia mail() activa
* back-up integral zilnic
* concursuri cu premii (domenii si gazduire pentru ele)

Multumesc.

PS: sper sa nu se considere reclama/SPAM, atata timp cat serviciile oferite sunt 100% gratuite si menite sa ajute la dezvoltarea web-ului romanesc, in special.



Avatar utilizator
alecs
Junior Member
Mesaje: 41
Membru din: Mar Mai 23, 2006 8:05 pm
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesajde alecs » Vin Feb 09, 2007 4:39 pm

Nu vreau sa par rauvoitor dar eu sincer nu stiu cum ati mai putea sa recastigati increderea cuiva.
- dap.ro a disparut efectiv de pe web pentru cateva luni bune (impreuna cu toate conturile bineinteles) inainte sa se relanseze recent
- problema cu deface-ul din trecut
- uptime enorm de scazut. Chiar si acum cateodata nu pot accesa dap.ro (UPC, Timisoara)
- banda externa 0. Acum este tot asa?

Avatar utilizator
punctweb
Senior Member
Mesaje: 509
Membru din: Mie Mar 24, 2004 3:32 pm
Contact:

Mesajde punctweb » Vin Feb 09, 2007 8:10 pm

da, intr-adevar, istoria este dezolanta... dar acum cred ca s-au mai schimbat niste lucruri pe acolo... si ma opresc aici, nu vreau sa transform topic-ul in reclama...

Tot ce pot sa iti spun este sa incerci/ati... e la latitudinea voastra daca o sa va multumeasca sau nu...

Avatar utilizator
vectorialpx
Senior Member
Mesaje: 4832
Membru din: Mar Mar 01, 2005 9:48 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde vectorialpx » Vin Feb 09, 2007 8:47 pm

am fost membru dap.ro si o sa revin...
http://cercel.dap.ro a devenit http://www.infobytedb.ro/i_b/tutorial/prima_pagina.htm
nu am pierdut mult [sunt multi care au pierdut]

sunt foarte bucuros de faptul ca dap.ro a revenit si sper/cred ca a invatat din greseli si... sincer, sunt putini care fac chestii de genul asta.

Pentru fostii membrii care au pierdut informatii: fratilor, daca aveti un cont la xhost, voi nu faceti backup!?
mai era unu` care se vaita ca a pierdut tot... :lol: foarte bine! sa-i fie invatare de minte!

spor la treaba!

Avatar utilizator
Dodo
Senior Member
Mesaje: 958
Membru din: Mar Aug 22, 2006 2:40 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Dodo » Vin Feb 09, 2007 9:23 pm

E vina lor ca nu fac backup-uri dar asta nu acopera firmele de hosting care practica asa ceva. Chiar daca serviciile oferite sunt gratis, asta nu inseamna ca firma-si rezerva dreptul de a inchide tot si a arunca la gunoi munca altora in orice moment pentru orice motiv.

Avatar utilizator
vectorialpx
Senior Member
Mesaje: 4832
Membru din: Mar Mar 01, 2005 9:48 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde vectorialpx » Vin Feb 09, 2007 9:52 pm

nu cred ca sunt pe aceeasi unda... si nu cred ca dap.ro a `aruncat` intentionat... cred ca dap.ro a pierdut destul de mult... [mai mult decat orice user]

sunt de acord cu backUp-ul... aici au o vina destul de mare insa nu stiu sigur daca in serviciile lur era inclus si backup [la acea ora]...

parerea mea e ca fac o treaba buna numai prin intentie...
serviciile, ramane de vazut cat de calitative vor fi

urez in continuare spor la treaba!

Avatar utilizator
Dodo
Senior Member
Mesaje: 958
Membru din: Mar Aug 22, 2006 2:40 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Dodo » Vin Feb 09, 2007 9:58 pm

Nu cunosc situatia cu dap.ro pentru ca nu folosesc hosturi free dar ce-am scris in postul de mai sus e valabil pentru toate firmele de hosting. Probleme dinastea am vazut la xhost si la lx pana acum

frumushel
PHPRomania Supporter
Mesaje: 15
Membru din: Sâm Mar 10, 2007 11:25 pm
Localitate: Hipodrom :D
Contact:

Mesajde frumushel » Sâm Mar 10, 2007 11:54 pm

mie nu-mi mere dap.ro
Cred ca topicul asta sta degeaba ca "Anunt"

Avatar utilizator
freeboy
PHPRomania Supporter
Mesaje: 20
Membru din: Dum Feb 04, 2007 8:19 pm
Localitate: Caracal
Contact:

Mesajde freeboy » Mar Iun 19, 2007 6:09 pm

in orice caz este mai bun decat lx si xhost

mie imi place

asdirc
PHPRomania Supporter
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 07, 2007 11:25 pm

Mesajde asdirc » Lun Aug 13, 2007 1:12 am

nu cred ca mai este de actualitate ... cre ca e cazut deabineela dapu
Best regards,
Mesaje de dragoste

Avatar utilizator
xtzy
Senior Member
Mesaje: 431
Membru din: Mar Iul 26, 2005 8:00 am
Localitate: localhost

Mesajde xtzy » Lun Aug 13, 2007 1:25 am

asdirc scrie:nu cred ca mai este de actualitate ... cre ca e cazut deabineela dapu

Si te-ai gandit tu sa ne anunti sau sa faci ceva reclama la mesajele tale de dragoste?

asdirc
PHPRomania Supporter
Mesaje: 12
Membru din: Mar Aug 07, 2007 11:25 pm

Mesajde asdirc » Lun Aug 13, 2007 9:37 am

cand am zis ca nu mai exista dapu ma gandeam ca poate o sa fie sters topicu asta ....
o zi frumoasa
ciao

Avatar utilizator
adyre
Senior Member
Mesaje: 491
Membru din: Lun Dec 06, 2004 9:36 pm
Localitate: Buzau
Contact:

Mesajde adyre » Vin Aug 24, 2007 4:02 pm

Mesaj la pachetul DAp x 1: VHCS Error: No available hosting packages
Mesaj la pachetul DAp x 10: VHCS Error: Nu sunt disponibile pachete de hosting
Mesaj la pachetul DAp x 100: VHCS Error: Nu sunt disponibile pachete de hosting

Cred ca au stoc limitat... Si cred s-a cam dus.. au stoate oamenii ca la coada la paine calda... si care a prins bine, care nu... asta e.. stie ca e ceva gratuit dar ca nu poate avea... Asa ca pentru mine DAP.ro inseamna doar vizionarea unui forum unde nu pot posta... si multe din adrese nu le pot vedea (asta nu e vina dapului, e vina celor care au scos de pe hostingul lor ce postate pe forum insa tot ei decad dap-ul sau cel putin utilizatatea lui pentru mine) si nishte input-uri unde ma pot loga intr-un cont ce nu imi pot face...

Nu vrea sa par rautacios dar nu prea ati revenit in forta.. poate la inceput da, nu am de unde sa stiu ca abia acum vazut topicul (tinand cont ca e cam tarziu fata de data postarii topicului).
Viata e prea scurta sa faci un lucru singur. Cere AJUTOR!

Avatar utilizator
sci2tech
Junior Member
Mesaje: 34
Membru din: Mar Sep 13, 2005 11:07 pm

Mesajde sci2tech » Dum Aug 26, 2007 1:07 am

adyre scrie:Mesaj la pachetul DAp x 1: VHCS Error: No available hosting packages
Mesaj la pachetul DAp x 10: VHCS Error: Nu sunt disponibile pachete de hosting
Mesaj la pachetul DAp x 100: VHCS Error: Nu sunt disponibile pachete de hosting

Activarea de conturi a fost suspendata (de accea primiti aceste mesaje) pentru remediarea unor probleme minore. Acum a fost reluata.

Avatar utilizator
adyre
Senior Member
Mesaje: 491
Membru din: Lun Dec 06, 2004 9:36 pm
Localitate: Buzau
Contact:

Mesajde adyre » Dum Aug 26, 2007 9:25 pm

:D Tocmai la asta bateam eu apropo. Faptul ca DAP.ro au avut o perioada destinata revenirii pe piata s-ar interpreta ca si-au remediat si eventualele probleme.

Cum pot reveni cu serviciul "patat" avand tot probleme.

Oricum, orice serviciu gratuit nu poate fi "condamnat" insa critici se pot aduce la adresa acestuia.

PS: Imi imaginez ca tot site-ul este bazat pe un script luat de pe net (cumparat ori free) - nu spun ca ar fi un lucru rau - insa nu au tradus in totalitate. Asta denota gradul de nepregatire pentru lansare.
Viata e prea scurta sa faci un lucru singur. Cere AJUTOR!


Înapoi la “Gazduire Web si Domenii”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 19 vizitatori