Tutoriale PHP
  Comunitatea PHP Romania

Index » Job

Java Developer

Compania:UTI Grup
Tip job:Full Time
Categorie: Programare
Localitate:Bucuresti
Descriere:
Responsabilități şi atribuții:
Scopul (misiunea/obiectivele) postului:
- Dezvoltă aplicații informatice WebGis pe o platforma Java si Javascript;
- Dezvolta aplicatii pe o platforma de randare 3D in timp real.

Responsabilitati:
-Dezvoltă aplicații informatice sau parți ale acestora;
-Elaborează (scrie, codifică) programe sau module de program;
-Scrie, actualizează și adaptează programe și pachete software;
-Testează aplicații sau părți ale acestora;
-Realizează/completează documentele de analiză și proiectare software pentru sistemele/subsistemele din cadrul proiectului în care este alocat;
-Analizează problemele apărute, identifică fluxul de informații, procedurile/ procesele, precum și relațiile cu alte probleme din sistem;
-Livrează inginerilor de testare aplicații sau părți din acestea după ce a fost verificată în prealabil conformitatea cu specificațiile software primite;
-Concepe și contribuie la redactarea manualelor de instalare și/sau administrare pentru produsele software pe care le proiectează sau dezvoltă.
URL:
Cerinte:Cerinţe ale postului:

Minim 3 ani experiență în analiză, proiectare și dezvoltare de aplicații folosind tehnologiile HTML5, Java, JavaScript, Websockets
-Cunoștințe bune de JavaScript – Node.js, baze de date SQL (Oracle, MsSQL, PostgreSQL) si noSQL (mongo, redis);
-Cunoștințe bune ale sistemelor de operare (Linux, Windows, IOS, Android);
-Cunoștințe de criptografie aplicată și PKI (ssl... etc)
-Cunoștințe XML, XSLT, UML;
-Cunoașterea foarte bună a tehnologiilor web (SOAP, WebServices);
-Cunoașterea în detaliu a arhitecturii 3-tier;
-Cunoașterea în detaliu a limbajului HTML;
-Cunoașterea standardelor MIME, S/MIME, PKCS;
-Constituie avantaj experiența în dezvoltarea de aplicații GIS
Salariu: LEI
Expira:1 Mai 2015
Cum se aplica:recrutare@uti.eu.com

Vrei sa aplici pentru un job? Devino membru sau intra in cont.

Postat:1 Aprilie 2015
Accesari:323
Comentarii:0
Favorite:0

Trimite pe twitter Trimite pe yahoo messenger

Comentarii

    Posteaza un nou job

    Cauta job

    php constanta sau asp.net

    Categorii joburi

    Alerte joburi

    Inscrie-te pentru a primi alerte de joburi personalizate prin email.

    Joburi asemanatoare

    Ultimele cautari

    Parteneri