Close

Ai un site de vanzare sau doar un domeniu. Aici e locul in care poti posta.

Moderatori: vectorialpx, Moderatori

Avatar utilizator
webmaster75
Average Member
Mesaje: 85
Membru din: Joi Mar 31, 2011 6:25 pm
Contact:

Close

Mesajde webmaster75 » Joi Ian 29, 2015 10:52 am

Close ********************
Ultima oară modificat Lun Feb 02, 2015 5:53 pm de către webmaster75, modificat de 4 ori în total.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Internetul.com & Internetul.net de vanzare

Mesajde Birkoff » Joi Ian 29, 2015 3:16 pm

am vazut ca tu vinzi o multime de domenii, probabil asta e afacerea ta, dar vreau sa iti atrag atentia tie si clientilor care cumpara de la tine sa aiba grija ca numele de domeniu cumparat sa nu fie asociat cu un nume de brand cunoscut altfel e posibil sa dai banii pe el si sa ramai fara el si fara bani...

detalii la http://invatampromovare.ro/afla-cum-am- ... -la-yahoo/
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
webmaster75
Average Member
Mesaje: 85
Membru din: Joi Mar 31, 2011 6:25 pm
Contact:

Re: Internetul.com & Internetul.net de vanzare

Mesajde webmaster75 » Vin Ian 30, 2015 12:39 am

Birkoff scrie:am vazut ca tu vinzi o multime de domenii, probabil asta e afacerea ta, dar vreau sa iti atrag atentia tie si clientilor care cumpara de la tine sa aiba grija ca numele de domeniu cumparat sa nu fie asociat cu un nume de brand cunoscut altfel e posibil sa dai banii pe el si sa ramai fara el si fara bani...

detalii la http://invatampromovare.ro/afla-cum-am- ... -la-yahoo/

Esti ungur Birkoff?

ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: Internetul.com & Internetul.net de vanzare

Mesajde ViezuREX » Dum Feb 01, 2015 7:43 am

webmaster75, are vreo legatura?

Avatar utilizator
webmaster75
Average Member
Mesaje: 85
Membru din: Joi Mar 31, 2011 6:25 pm
Contact:

Re: Internetul.com & Internetul.net de vanzare

Mesajde webmaster75 » Dum Feb 01, 2015 2:23 pm

ViezuREX scrie:webmaster75, are vreo legatura?

Pai ce spune Birkoff are legatura? asa ca idee - mie imi suna a "sa moara capra vecinului" + link catre siteului lui (cred)
O ineptie totala - chiar il stimez pe Birkoff dar ce spune el nu are legatura cu ce am postat eu. Poate nu stie dar acolo unde inregistrezi un domeniu te mai si atentioneaza ca e Trademark. Acu depinde nu chiar toti doar cei care se respecta.La fel si platformele online de vanzare : SEDO (nici nu te lasa sa il adaugi la vanzare), BrandBucket, ICBrands etc..

Cu stima,

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Internetul.com & Internetul.net de vanzare

Mesajde Birkoff » Dum Feb 01, 2015 5:41 pm

eu nu m-am referit strict la cele 2 domenii din topicul asta, am atras atentia la modul general, atentie la cumpararea unui domeniu, indiferent de unde il cumperi, sa nu ai probleme ulterior cu vre-o marca inregistrata.

daca citeai articolul de pe site-ul ala (apropo, nu e al meu, am dat si eu din intamplare de el mai demult) vedeai ca numele de domeniu nu trebuie sa fie strict numele de marca, poate sa si difere o litera sau sa fie inclus in mai multe cuvinte din acel domeniu, ideea e ca poti ramane fara el...

Daca tu iei atentionarea mea ca un atac contra ta, imi pare rau ca gandesti asa, e doar o atentionare pentru ca stiu ca tu au foarte multe domenii de vanzare si sa nu patesti si tu cu vre-un domeniu ca ala din articolul ala.

In rest, nu sunt ungur, sunt din Bucuresti, (am si eu ceva cu ungurii, mai ales ca stiu cat de parsivi si sadici sunt, doar am facut armata printre ei) si iti doresc sa vinzi cat mai multe domenii cat mai repede :)
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.


Înapoi la “Vanzari/Cumparari domenii/site-uri”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 0 vizitatori