unde postam impostori ???

Secţiune dedicată începatorilor.

Moderatori: Moderatori, Start Moderator

bresti
Senior Member
Mesaje: 215
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 5:03 am
Localitate: craiova
Contact:

unde postam impostori ???

Mesajde bresti » Joi Ian 30, 2014 11:25 pm

unde postam impostori, in afara de reclamatii la politie? ??? adica pe acela la care le-am trimis bani , pentru un job si nu mi-a facut nimic din septembrie .


catalin

Avatar utilizator
LyVyU VT
Senior Member
Mesaje: 224
Membru din: Lun Sep 29, 2008 8:58 am
Localitate: Râmnicu Sărat
Contact:

Re: unde postam impostori ???

Mesajde LyVyU VT » Joi Ian 30, 2014 11:40 pm

Mă tem că dacă nu ați încheiat un contract nu aveți ce să faceți. Este vorba de un utilizator de pe acest forum? Dacă da, care este numele lui?

bresti
Senior Member
Mesaje: 215
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 5:03 am
Localitate: craiova
Contact:

Re: unde postam impostori ???

Mesajde bresti » Vin Ian 31, 2014 12:07 am

nu e vorba de contact , avem conversatii , in care eu zic ce vreau , el cat vrea , contul bancar , chitante omv ,oameni care au trimis bani... si tot ce trebuie.deci nu e de joaca, nu trebuie contract sa arat asa ceva sau sa vina persoanle care au trimis bani lui in numele meu
problema mea este ca nu vreau sa petrec timp pe la politie, de si am fost le-am explicat despre ce este vorba ,si apoi prin judecati, defapt am vorbit cu un procuror de serviciu ceva de genul , acesta m-a sfatuit;ca nu consumam resuse amundoi (timp si bani, stresuri , kkt , stiu bine despre ce este vorba) sa vorbesc cu el si sa ajung la inca o intelegere,ca nu are rost sa-l acuze de infractiune si nu mai stiu ce kkt acolo.....
L-am contactat inca odata, omul tot ok , noi termene etc babauri, insa omu iar o arde aiurea din noi, una zice alata face.

omul e PHPRomania Supporter, deci cred ca este unu din "greii" de aici.
catalin

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: unde postam impostori ???

Mesajde Birkoff » Vin Ian 31, 2014 9:00 am

deschide un topic nou, pune conversatiile si tot ce sa intamplat si vedem ce se intampla.
Problema e ca daca nu ai nimic scris si semnat legal, acest lucru devine o acuzare "el a zis, el nu a zis" si nu ajungi la nici un rezultat. Tot ce poti obtine aici e sa stie membrii forumului despre ce sa intamplat (sa va spalati rufele in public cum se zice)
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
vectorialpx
Senior Member
Mesaje: 4832
Membru din: Mar Mar 01, 2005 9:48 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: unde postam impostori ???

Mesajde vectorialpx » Vin Ian 31, 2014 9:31 am

deschide un topic nou, pune conversatiile si tot ce sa intamplat si vedem ce se intampla.

Nu se intampla nimic.
Se numeste munca la negru si vi se face dosar penal amandurora
(eventual tu, ca angajator, poti face puscarie - google it )


Data viitoare sa stii, firma -> contract -> dat in judecata.

elrukn
Average Member
Mesaje: 167
Membru din: Sâm Iul 28, 2007 11:16 pm
Localitate: Bucuresti

Re: unde postam impostori ???

Mesajde elrukn » Vin Ian 31, 2014 10:11 am

public shaming ftw!

personal nu cred ca o sa te intelegi cu el, nu stiu despre cine este vorba, dar am mai intalnit si eu astfel de persoane.
poti sa te impaci cu ideea, sa mergi mai departe cu niste oameni seriosi, preferabil cu contract.
poti sa deschizi un topic sa povestesti ce s-a intamplat, asa poate alti oameni vor alege sa nu colaboreze cu el.

bresti
Senior Member
Mesaje: 215
Membru din: Sâm Iun 24, 2006 5:03 am
Localitate: craiova
Contact:

Re: unde postam impostori ???

Mesajde bresti » Lun Feb 10, 2014 12:54 pm

Si daca avem "reclamatii" , fac printscrin-uri la mesenger,email, si chitante etc imediat.D
Munca la negru sau ce ziceti voi acolo, nu are nici o treaba ,acum dupa noul cod "cica" se face mediere si daca, basca nu ne intelegem ,nu putem sau nu vrem etc :)) , se ajunge imediat la cauze "215".Ar fi fost mai Danger pe ala vechi "cica" dar nici cu asta Nou nu e de joaca. Stiu bine ce zic! Sunt destul de bine sfatuit de una dintre cele mai bune case de juristi din tara.
Si am incheiat aceasta discutie.

Imagine
catalin

Avatar utilizator
vectorialpx
Senior Member
Mesaje: 4832
Membru din: Mar Mar 01, 2005 9:48 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: unde postam impostori ???

Mesajde vectorialpx » Mie Feb 12, 2014 1:03 pm

bresti scrie:Stiu bine ce zic! Sunt destul de bine sfatuit de una dintre cele mai bune case de juristi din tara.

Ok, ma scuzi dar, de ce ai mai postat pe forum daca tot esti expert? 8O

Deci, de ce nu-l dai pe om in judecata si-ti recuperezi banii?
Dupa cum probabil stii (tu si cea mai buna casa de juristi), in cazul in care cineva zice ca face ceva si nu face, se numeste frauda.

Munca la negru sau ce ziceti voi acolo, nu are nici o treaba

S-a legalizat, sau ce?

Avatar utilizator
fabby
Senior Member
Mesaje: 1071
Membru din: Lun Aug 30, 2004 11:51 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: unde postam impostori ???

Mesajde fabby » Lun Mar 10, 2014 10:05 pm

sfatul meu, este sa deschizi un topic nou, cu numele - idul - telefonul lui, care ar trebui si prin titlu, povestesti patania ta, cu siguranta google-ul va indexa bine, iar de exemplu, cand un client o sa caute referinte pe net despre el cu telefonul - id-ul lui poate ai bafta sa dea de topicul postat de tine. ideal ar fi sa dai cat mai multe detalii, pentru ca un potential client sa stie despre ce e vorba (pe cat mai multe site-uri )...si cam asta e singura solutie.
Today is a good day for... php
www.anunturi-utile.ro - anunturi gratuite

badea
Junior Member
Mesaje: 44
Membru din: Sâm Feb 01, 2014 8:45 am

Re: unde postam impostori ???

Mesajde badea » Sâm Mar 29, 2014 7:52 am

in codul penal era un articol - abuz de incredere.. nu e nevoie de contract, ci doar de martori si ceva probe.. ;) nu se face musai puscarie, dar se pot obtine banii si alte bunuri prin sechestru sau altele.. ar fi "pacat" sa ii ia unui "cracker" jucariile :)


Înapoi la “PHP Incepători”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 61 vizitatori