o problema cu un script php la intstalare

Ai o întrebare legată de PHP? Incercăm să îi găsim soluţie. Sau poate doar vrei să publici un cod interesant.

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

lux0ver
PHPRomania Supporter
Mesaje: 9
Membru din: Joi Noi 21, 2013 1:46 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

o problema cu un script php la intstalare

Mesajde lux0ver » Mie Dec 11, 2013 11:24 am

Buna ziua am mai postat cu ceva timp in urma dar fara nici un fel de succesc am zis sa mai incerc o data, problema este in felu urmator am achizitionat de la cineva un Script php ce necesita intalare scriptul este protejat de o licenta de care a si dori daca se poate sa trec de ea adica sa pot instalat scriptul fara a mai fii nevoie de licenta. scriptul este codat ioncube am reusi l-am decodat dar nu reusesc sa-l fac sa mearga fara licenta sper sa puteti sa-mi raspundetii la intrebare si sa ma ajutati multumesc frumos si o zi cat mai placuta ! :lol:



necuratu
PHPRomania Supporter
Mesaje: 29
Membru din: Vin Iun 19, 2009 4:09 pm
Localitate: Online
Contact:

Re: o problema cu un script php la intstalare

Mesajde necuratu » Mie Dec 11, 2013 11:44 am

punel si tu undeva ...
sau dami un prv poate te ajut eu

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: o problema cu un script php la intstalare

Mesajde Birkoff » Mie Dec 11, 2013 12:07 pm

de ce nu cumperi scriptul cu licenta? cine l-a facut a investit timp si efort intelectual in el iar tu vrei sa il folosesti pe gratis?
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

lux0ver
PHPRomania Supporter
Mesaje: 9
Membru din: Joi Noi 21, 2013 1:46 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: o problema cu un script php la intstalare

Mesajde lux0ver » Joi Dec 12, 2013 3:48 am

Ai perfecta dreptate dar cum am zis mai sus l-am achizitionat de la cineva evident contra cost si nu imi permi sa-l cumpar din nou de nou din aceasta cauza , caut o alternativa Multumesc !

ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: o problema cu un script php la intstalare

Mesajde ViezuREX » Joi Dec 12, 2013 8:01 am

1 - Chestiile pe care le gasesti pe net si sunt gratuite pot fi folosite conform unor licente
2 - Faptul ca sunt persoane pe forumuri si blog-uri care ofera in mod gratuit suport si solutii la probleme este laudabil pentru acestea
3 - Un produs software comercial. protejat sau nu, este ca si un televizor, nu ai bani ... nu te uiti, sau daca il iei tu de la magazin fara bani ajungi la mititica
4 - Ai macar decenta de a rezolva singur problema asta .... daca esti capabil, dar sa pui pe altii sa o faca pentru tine ...

lux0ver
PHPRomania Supporter
Mesaje: 9
Membru din: Joi Noi 21, 2013 1:46 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: o problema cu un script php la intstalare

Mesajde lux0ver » Vin Dec 13, 2013 12:14 am

Multumesc , iti apreciez opinia !


Înapoi la “Cod PHP”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 37 vizitatori