Bugetare Proiect - Director web cu ~3.5 mil pagini

Ai un proiect pe care l-ai realizat în PHP? Doreşti să propui un proiect pe care să îl realizăm în cadrul comunităţii?

Moderatori: cristi, icsfails, Moderatori

gelunastac
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Joi Feb 19, 2015 12:52 pm

Bugetare Proiect - Director web cu ~3.5 mil pagini

Mesajde gelunastac » Joi Feb 19, 2015 2:00 pm

Salut,

Intentionez sa creez un director web cu peste 3.5 mil pagini.

Baza de date o am in 5 fisiere *.csv

Listez aici doua website-uri similare pentru a va face o idee asupra a ceea ce intentionez sa fac:
- http://www.cylex-uk.co.uk
- http://www.192.com

Intrebare:

- Cate ore de lucru cosiderati ca ar trebui alocate pentru un astfel de proiect?

Ma ajuta orice sugestii si informatii pentru a incepe acest tip de proiect.

Va multumesc anticipat.

PS pentru moderatori: In cazul in care considerati ca nu am postat la o rubrica potrivita, apreciez daca mutati subiectul la alta rubrica sau daca imi indicati unde ar trebui sa-l mut.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Bugetare Proiect - Director web cu ~3.5 mil pagini

Mesajde Birkoff » Joi Feb 19, 2015 4:19 pm

din ce am vazut acolo la o privire sumara ar fi
prima pagina
pagina de categorii
pagina cu linkurile din categoria aleasa
pagina detalii link

si probabil in spate partea de aprobare si verificare link

intr-o saptamana nu ai ce face, mai mult iti ia frontendul decat backendul (depinde si ce nivel de pregatire au oamenii cu care lucrezi si ce incarcare au)

deci pentru frontend + backend aproximativ 1 saptamana (8ore x 5 zile = 40 ore de lucru cu indulgenta x 2-30 euro ora (depinde cu cine lucrezi) = un buget minim de 80 euro si unu maxim de 1200 euro.

acum nu stiu, poate tu vrei si alte chestii eventual importul fisierelor csv sau mai stiu eu ce...
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.


Înapoi la “Proiecte”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 11 vizitatori