Browser game

Ai un proiect pe care l-ai realizat în PHP? Doreşti să propui un proiect pe care să îl realizăm în cadrul comunităţii?

Moderatori: cristi, icsfails, Moderatori

Chiuda
PHPRomania Supporter
Mesaje: 14
Membru din: Vin Mar 22, 2013 4:01 am

Browser game

Mesajde Chiuda » Joi Oct 10, 2013 2:51 pm

Buna ziua. Aproape am terminat partea de PHP a proiectului. De HTML/CSS si JS ma pot ocupa tot eu. As avea nevoie de cineva cu cunostinte cel putin decente de design grafic pentru a realiza diferte png-uri cel putin sub forma unor sketch-uri alb-negru pentru diferite arme, armuri, creaturi, etc. E un proiect zic eu interesant, avand ca target un public de peste 18 ani. Tema jocului este mitologia japoneza. As dori sa colaborez in sensul sa devenim parteneri in dezvoltarea jocului si sa il monetizam impreuna. Nu vreau sa creez un joc cu grafica de genul anime ci cat mai apropiata de legendele japoneze si unde este cazul de istorie. In cazul in care sunteti interesati anuntati-ma prin intermediul forum-ului. Am convigerea ca o sa fie unul din cele mai interesante proiecte la care ati lucrat. De ce spun ca se adreseaza unui public matur?
Exemplu de monstru:
Nume: Te-no-me
Descriere: Ghost of a blind man, with his eyes on his hands.

(descrierea este luata de pe wikipedia)

In concluzie tot ce are legatura cu jocul are un aer putin horror care trebuie sa se reflecte in acele png-uri, descrieri, poveste si asa mai departe. In cazul in care nu v-ati dat seama este vorba de un RPG.



Înapoi la “Proiecte”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori