DNS blocate?

Orice discutie care nu se isi are locul in alt forum. Zona off-topic.

Moderatori: cristi, icsfails, Moderatori

andreino1
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Sep 30, 2017 2:31 am

DNS blocate?

Mesajde andreino1 » Sâm Sep 30, 2017 5:13 pm

Buna ziua ! numele meu este Andrei nou pe acest forum pt. inceput doresc sa , salut utilizatorii acestei comunitati si ma bucur ca ma pot regasi printre voi ... vreau sa va spun ca nu ma prea pricep la calculatoristica si tot ce tine de programare etc ... detin un site Famousheels.com si intampin urmatoarea problema cand incerc sa accesez site-ul imi spune ca pagina nu a putut fii deschisa ( serverul nu a putut fi gasit ) daca dau din google famousheels.com pot accesa site-ul .... (doar din goolge .... ) am site-ul de 3 ani , a functionat pana la un moment dat cand a aparut problema ... mi-a spus cineva ca ar putea fii vorba de DNS-uri blocate ...? ce sunt aceste dns-uri ? le poate bloca cineva din exterior care nu are acces in site-ul meu ftp etc. ( vreo autoritate etc... ) solutia care ar fi? un ip routabil pt website am auzit ca ar solutiona problema ? cat ar costa? va multumesc si sper ca am ales rubrica potrivita pt. acest subiect



nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Re: DNS blocate?

Mesajde nevvermind » Sâm Sep 30, 2017 7:50 pm

Imi imaginez ca site-ul este gazduit pe serverul unei companii. Gen GoDaddy sau ceva romanesc. Ar trebui sa vorbesti cu ei.
Facusi un canal de php pe freenode - ##php-ro : https://webchat.freenode.net/


Înapoi la “Discuţii generale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 45 vizitatori