Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca

Orice discutie care nu se isi are locul in alt forum. Zona off-topic.

Moderatori: cristi, icsfails, Moderatori

alex77
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Vin Mai 13, 2016 8:58 pm

Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca

Mesajde alex77 » Vin Mai 13, 2016 9:23 pm

Am urmat profilul acesta dupa criteriile romanesti din invatamant.Nu am inteles ce e cu montajele si ma intrebam mai mereu de ce trebuie sa desenezi o schema daca tu nu stii ce se intampla in momentul actual cu piesele respective.Am trecut ca gasca prin apa la scoala si nu am stiut de ce am ales acest profil.Poate e din cauza denumirii sofisticate.Va intreb pe voi daca ma angajeaza cineva cu diploma dar fara cunostinte practice,adica scrii formule matematice si calculezi ce ai de calculat fara sa tii cont de a pune in functiune ceva.Partea proasta e ca nu avem sectia electronica la palatul copiilor la noi in oras ci doar sectia de electricitate.Tot ce stiu e ca manuiesc formulele de la kirchoff,legii lui ohm si ale intens+tensiunii.De asemena,diriginta noastra ne-a explicat la ora dansei ca tot ce trebuie sa stim e sa completam CV-ul si cam atat.Diriginta noastra fiind o profesoara de lb.romana.
Sugestii,opinii,pareri?



nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Re: Am calificare electronica si automatizari si nu stiu cu ce se mananca

Mesajde nevvermind » Sâm Mai 14, 2016 11:38 am

Nicio sansa. Si chiar daca reusesti cumva sa treci de interviu, o sa-si dea seama imediat ca nu ti-ai facut temele.
Nu numai ca piata-i saturata de electricieni, dar e saturata de electricieni *buni*. Deci nicio sansa.
Facusi un canal de php pe freenode - ##php-ro : https://webchat.freenode.net/


Înapoi la “Discuţii generale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 21 vizitatori