Idee site

Orice discutie care nu se isi are locul in alt forum. Zona off-topic.

Moderatori: cristi, icsfails, Moderatori

Avatar utilizator
ispas
Senior Member
Mesaje: 655
Membru din: Mar Sep 14, 2010 1:35 pm
Localitate: Craiova
Contact:

Idee site

Mesajde ispas » Sâm Feb 07, 2015 5:19 pm

Salut, as vrea sa incep un proiect, vreau sa fac un concurs,un fel de comunitate online unde utilizatorul se inregistreaza cu id-ul de facebook. Eu preiau toate datele necesare (nume si fotografie, etc) . Concursul consta in voturile schimbate intre utilizatori, iar in fiecare seara printr-un cronjob aleg castigatorul.
Acum ceea ce ma deranjeaza este design-ul, nu am idee cum ar trebui sa-l fac, mentionez ca deja am o "tentativa" de site, si care din pacate sau fericire are cam in jur de 1500-2000 de utilizatori noi zilnici, asta datorita distribuirii pe facebook de catre cei inregistrati.

As dori sa fac ceva simplu, ceva gen www.weheartit.com , dar ma cam depaseste javascript-ul acela, insa ca design mi se pare extrem de tentant.
Ma gandesc sa combin un design de comunitate cu un design de concurs,ceva...dar pica si ideea aceasta,deoarece in cele din urma ,totul capata un aspect confuz.Ma intereseaza ca
utilizatorul care intra, sa vada si ceva interesant, sa aiba macar o sesiune de cateva minute.

Daca cineva a inteles la ce ma refer,astept idei, propuneri orice altceva.
Inclusiv daca cineva vrea sa cooperam la acest proiect sau la altul nou, sunt deschis conversatiei.

Multumesc anticipat !
Fişiere ataşate
Untitled3532.png
Site-ul care-mi place.
Untitled3532.png (573.26 KiB) Vizualizat de 4601 ori



ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: Idee site

Mesajde ViezuREX » Sâm Feb 07, 2015 7:44 pm

Salut,

In afara de datele despre utilizatori (nume,poza etc.) mai ai si alt continut pe site? nu de alta dar pentru ca omul sa aiba o sesiune de cateva minute, trebuie sa-l tentezi cu ceva.
Oricum ideea suna interesant, mai ales daca o lipesti cu o aplicatie de Android.

Da-mi detalii.

Avatar utilizator
ispas
Senior Member
Mesaje: 655
Membru din: Mar Sep 14, 2010 1:35 pm
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Idee site

Mesajde ispas » Dum Feb 08, 2015 10:15 am

Da , as putea prelua si alte date. Deja in "background" cand se inregistreaza, detectez daca mai are prieteni pe site, si fac automat legatura in baza de date, apoi i returnez in sidebar-ul din stanga. Cu toate acestea, design-ul mi se pare jenant. Daca ai vreo idee ceva, sau orice altceva,cum am mai spus, tinem legatura.

ViezuREX
Senior Member
Mesaje: 502
Membru din: Joi Dec 13, 2012 1:35 pm

Re: Idee site

Mesajde ViezuREX » Dum Feb 08, 2015 1:07 pm

Sa inteleg ca te referi la site-ul cu concursul de miss din semnatura ta?

Avatar utilizator
ispas
Senior Member
Mesaje: 655
Membru din: Mar Sep 14, 2010 1:35 pm
Localitate: Craiova
Contact:

Re: Idee site

Mesajde ispas » Dum Feb 08, 2015 1:10 pm

Da. Am inceput sa scot din share-uri si toate cele, am restrans distribuirea cat am putut, pana reusesc s-o scot la capat.


Înapoi la “Discuţii generale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 42 vizitatori