Un programator/webdeveloper poate sa lucreze pe tableta?

Orice discutie care nu se isi are locul in alt forum. Zona off-topic.

Moderatori: cristi, icsfails, Moderatori

XDYNX
Senior Member
Mesaje: 518
Membru din: Joi Iun 08, 2006 6:01 pm
Localitate: Pitesti
Contact:

Un programator/webdeveloper poate sa lucreze pe tableta?

Mesajde XDYNX » Joi Iul 24, 2014 9:29 pm

Un programator/webdeveloper poate sa lucreze pe tableta windows / android ?

Pentru mine imi trebuie skype, notepad ++, un program de ftp, firefox cu addons(in special firebug) si adobe photoshop.... as reusi ?

Ce parari aveti , voi cum lucrati ?


Iona14:6 Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine.

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Un programator/webdeveloper poate sa lucreze pe tableta?

Mesajde Birkoff » Joi Iul 24, 2014 9:49 pm

raspunsul este NU.
in primul rand, daca e sa fie doar partea de programare web, ai nevoie sa testezi codul pe mai multe browsere pe mai multe sisteme de operare si pe mai multe rezolutii, iar asta nu o poti face pe o tableta (eu personal am in vmware mai multe sisteme de operare pe care testez produsul final, corectand eventualele probleme aparute pe anumite browsere)

in al doilea rand, legat de rezolutie, pe design ai nevoie sa vezi cum se vede pagina pe mai multe dispozitive si rezolutii, deci iar ai nevoie de mai multe sisteme de operare/dispozitive si rezolutii (care te rezolva tot din vmware sau alt soft de virtualizare)

asta daca vrei sa lucrezi la nivel profesional, daca vrei sa lucrezi in regimul "las ca merge" poti sa fii masochist si sa te chinui cu tableta si eventual cu notepad++ :)
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.


Înapoi la “Discuţii generale”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori