Vodafone semnal - vodafone relati cu clienti

Orice discutie care nu se isi are locul in alt forum. Zona off-topic.

Moderatori: cristi, icsfails, Moderatori

XDYNX
Senior Member

Vodafone semnal - vodafone relati cu clienti

Mesajde XDYNX » Vin Iun 14, 2013 1:00 pm

Salut
De 2 saptamani am incercat sa iau lagatura cu operatori de la vodafone despre problema mea care am cu semnalul in zona mea Valea Mare Podgoria Stefanesti Arges
(3 km de Pitesti),

le am trimis conversati in care am avut probleme cu semnalul, imi a zis ca echipa techinica va veni sa verifice, promisuni si alte promisuni ..

Pana astazi care am primit raspunsul ca singura solutie sa reziliez contractul si platesc taxa de reziliere sa sun la *222, care asta nu imi convine si alti operatori imi au zis ca o sa imi dea bani inapoi...

Ce ar trebuie sa fac eu acum ?

Iona14:6 Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine.

badtiger
Senior Member

Re: Vodafone semnal - vodafone relati cu clienti

Mesajde badtiger » Vin Iun 14, 2013 1:40 pm

le dai *UE.
Te duci la OPC si faci reclamatie si o sa-i oblige sa-ti rezilieze contractul fara sa platesti...
Nu vorbi cu ei la telefon

XDYNX
Senior Member

Mesajde XDYNX » Joi Iun 20, 2013 12:40 am

Ce sa intamplat...

Anul trecut imi am renoit abonamentul cu un nou telefon vodafone smart 2, care plates 5euro pe luna pe 2 ani, 500 min/ 500 sms vodafone , 70 nationala si 300 mb trafic.... multuimit.

Pe parcurs imi dat seama cu toate ca am telefon nou tot am probleme cu semnalul , 3 saptamani am luat lagatura cu operatori de la *222 pentru a rezolva situatia imi au spus ca zona mea in Valea Mare Podgoria * Stefanesti jud Arges, (3km de Pitesti) sunt probleme de semnal, nu poate sa ma pune inca o statie pentru semnal... si singura solutie sa imi inchid abonamentul , am sunta din nou la *222 cat ma costa sa imi inchid abonamentul operatorul a facut calcul spunanand o suma de 1200 de ron , care mi se pare destul de multa avand in vedere ca am platit 6 luni si daca facem calul 18luni * 5 = 90 euro,

Sper ca acest mesaj sa ajute si pe alti.
Iona14:6 Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine.

MihaiC
Senior Member

Mesajde MihaiC » Joi Iun 20, 2013 11:22 am

Nu mai platesti abonamentul si cu asta tot.

Daca iti trimit citatie:
http://www.urbaniulian.ro/2008/06/19/cu ... restantei/

Înapoi la “Discuţii generale”