Evaluare site de nisa - reparatii electrocasnice

Ai realizat site-ul ? Acum află şi părerea membrilor comunităţii despre el. Încercaţi doar critica constructivă.

Moderatori: cristi, Moderatori

MaliBuSpy
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Mai 24, 2014 9:34 am

Evaluare site de nisa - reparatii electrocasnice

Mesajde MaliBuSpy » Mie Mai 28, 2014 3:01 am

Va salut,

Administrez un site pentru un prieten si am avut pentru o lunga perioada rezultate destul de bune la nivel de cautari pe google pentru termenii importanti in domeniul de reparatii a electrocasnicelor, in speta, a reparatiilor masinilor de spalat rufe si vase. Site-ul se situa destul de bine raportat la google search si la cuvintele cheie principale, dar dupa ce a suferit niste atacuri din partea concurentei lipsite de fair-play (care exista chiar si in acest domeniu), rezultatele au fost mult mai slabe. Dupa o perioada de munca intensa am reusit sa mai ridic putin valoarea termenilor principali de cautare, dar inca nu avem parte de popularitatea de care am beneficiat inaintea atacurilor. Cu toate acestea, voi continua sa lucrez la site pentru a demonstra ca tehnicile de SEO naturale vor avea succes pana la urma.

In masura in care aveti timp, va rog sa ma ajutati cu o evaluare a site-ului http://www.reparatii-masini-spalat-automate.ro deoarece dupa ce am citit celelalte topicuri, am vazut ca sunt destui oameni avizati care pot sa emita o parere pertinenta asupra evaluarilor de SEO on-page si chiar off-page, inclusiv a tehnicilor folosite in design si crearea in sine a unui site.

Va multumesc in avans si astept sa dialogam pe subiectele care ne intereseaza pe toti, impartasindu-ne experientele acumulate pana acum si la un moment dat sa pot sa fiu si eu de ajutor in acest sens.

Numai bine,

Sorin



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Evaluare site de nisa - reparatii electrocasnice

Mesajde Birkoff » Mie Mai 28, 2014 3:27 am

urmeaza sfaturile date in pagina asta
http://www.woorank.com/en/www/reparatii ... utomate.ro

vad ca iti lipsesc chestii bune care nu le ai (socializare), backlink, content, seo la poze, optimizare pentru tablete/telefoane, sitemap, blog (continut nou, placut lui nenea google), conversion forms (ar fi pagina de contact la tine)

rezolva astea si mai vorbim
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

MaliBuSpy
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Sâm Mai 24, 2014 9:34 am

Re: Evaluare site de nisa - reparatii electrocasnice

Mesajde MaliBuSpy » Mie Mai 28, 2014 4:48 am

Multumesc mult pentru sfaturi Birkoff, intr-adevar, mai este ceva de lucrat... si mai aveam ceva planuri in sensul asta, dar cu toate ca le stiu teoretic, se pare ca le-am uitat si omis. Ai dreptate in ceea ce m-ai sfatuit si chiar si woorank-ul, care vad ca da in detaliu problemele existente. O sa incep in functie de prioritati, pentru ca deocamdata trebuie sa scap de bad SEO-ul aplicat de concurenta neloiala. Inca o data, multumesc si o dimineata buna sa ai.


Înapoi la “Evaluare site”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 15 vizitatori