Site simplu de meteo

Ai realizat site-ul ? Acum află şi părerea membrilor comunităţii despre el. Încercaţi doar critica constructivă.

Moderatori: cristi, Moderatori

Avatar utilizator
webmaster75
Average Member
Mesaje: 85
Membru din: Joi Mar 31, 2011 6:25 pm
Contact:

Site simplu de meteo

Mesajde webmaster75 » Vin Noi 22, 2013 1:32 am

http://www.buletinulmeteo.ro
Am tot intrebat in stânga si dreapta sa vad cat ma costa un script custom.
Pretul incepe de la 300 euro si duce catre 1000 euro.Ma intreb daca se merita!?!
Deocamdata m-am bagat la un custom mai simplu dar totusi arata binisor zic eu.
Poate customizez asta sa fie mai atractiv.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Site simplu de meteo

Mesajde Birkoff » Vin Noi 22, 2013 5:11 am

300 euro pentru niste pagini care preiau datele meteo de la api yahoo/google/openweater si alte api-uri si le afiseaza frumos (eventual in limba userului) eu zic ca e mai mult decat suficient, tinand cont ca nu e mult de lucru (trebuie doar sa gasesti pe cineva care a mai lucrat cu api si citire xml)
din pacate in perioada asta cei mai multi dintre noi avem super mult de lucru (asa e de fiecare data de sarbatori)

referitor la intrebarea ta daca se merita sau nu, sincer sunt atatea scripturi si widget-uri gratuite pe net (chiar si in win7/8 exista deja inclus gadget meteo) incat nu cred ca avand doar un site de meteo o sa castigi ceva.

uite, eu facusem mai demult pentru mine o combinatie intre un script de meteo si un bioritm, mai vroiam sa implementez o estimare a starii de sanatate bazate pe conditiile atmosferice, bioritm, stil de viata si masa corporala dar nu am mai avut timp de el si l-am lasat asa (il poti testa la http://far-php.ro/widgets/index.php )
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.


Înapoi la “Evaluare site”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 29 vizitatori