Site TUTORIALE IT

Ai realizat site-ul ? Acum află şi părerea membrilor comunităţii despre el. Încercaţi doar critica constructivă.

Moderatori: cristi, Moderatori

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Site TUTORIALE IT

Mesajde LiviutzuAs » Mar Apr 02, 2013 11:07 pm

Salut, nu vreau neaparat sa va intreb despre ce parere aveti despre site, pentru ca e facut cu Joomla, nu am scos nici macar linia din codul sursa care specifica acest lucru, insa ma intereseaza daca dupa 4 luni de zile de cand functioneaza site-ul daca urmatoarele date sunt bune sau nu. ( consider ca unul care se ocupa frecvent cu crearea site-urilor si optimizarea lor, cunoaste acest lucru )

Este vorba de http://www.tutorialeit.net.

Page Rank: 2 ( a trecut doar printr-un update ).
Cuvinte cheie: "tutoriale it" - pozitia 1, "tutoriale" - pozitia 4 din cate am observat
Statistici publice google: http://www.tutorialeit.net/statistici.php

Astept o parere daca mi-o puteti oferi.

Multumesc,
O zi buna!



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Site TUTORIALE IT

Mesajde Birkoff » Mie Apr 03, 2013 4:06 am

1) daca citeai regulamentul aflai ca nu evaluam decat site-uri scrise de tine...
2) la site-ul tau ce vrei sa evaluam, design-ul? ca pe parte de cod nu avem ce.
3) tutorialele din el sunt ok (daca sunt scrise de tine si nu copiate de pe net) deci la asta ai un punct in plus
4) mai ai de lucru pe partea de seo la el

Intrebarea mea pentru tine e ce astepti de la un astfel de site tinand cont ca trafic mare nu o sa ai deoarece e un domeniu mai restrans si concurenta foarte mare, iar castig direct de pe urma lui nu o sa ai? Deci ce asteptari ai de pe urma unui astfel de site?
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Site TUTORIALE IT

Mesajde LiviutzuAs » Mie Apr 03, 2013 7:26 am

Nu designul pentru ca nu imi place nici mie design-ul :)) ... Eu unul e prima oara cand fac ceva cu joomla, nu an folosit niciodata.

Pe partea de tutoriale stiu ca nu am un public atat de mare, tocmai de aceea o sa vreau sa dezvolt mai mult partea cu smartphone, unde o sa pun tutoriale dar si noutati.

Cat despre castiguri, reclamele momentan sunt pe site doar pentru ca ma tot joc eu cu joomla asta sa il invat mai bine... O sa le scot de tot reclamele.

Cam greu cu schimbul de linkuri cu site-uri din aceeasi nisa, pentru ca sunt destul de putine, la unele imi este destul de greu sa contactez proprietarii, iar unii vor sa am pagerank 10 :))... Iar vreo 5-6 site-uri din domeniu cred ca sunt ale tale din ce am observat..


Înapoi la “Evaluare site”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 36 vizitatori