Evaluare komarts.net

Ai realizat site-ul ? Acum află şi părerea membrilor comunităţii despre el. Încercaţi doar critica constructivă.

Moderatori: cristi, Moderatori

KomyOmy
Average Member
Mesaje: 97
Membru din: Dum Apr 11, 2010 3:08 pm
Localitate: Brasov

Evaluare komarts.net

Mesajde KomyOmy » Dum Noi 20, 2011 10:47 pm

Salutare,

Nu demult am finalizat (daca pot spune asa pt ca tot mai sunt cate una alta de facut) primul meu website creat de la 0, prin intermediul caruia am dobandit cunostinte in PHP si Mysql pe care nu le aveam acum un an de zile (cand am inceput sa lucrez la el) si pe care acum incerc sa le dezvolt din ce in ce mai mult.

Mi-ar fi de mare folos sa aud parerile, criticile si sfaturile voastre.
Adresa este : www.komarts.net



Avatar utilizator
zeuscool
Senior Member
Mesaje: 250
Membru din: Mie Sep 05, 2007 10:59 am
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde zeuscool » Lun Noi 21, 2011 1:05 am

Felicitari, imi place!
Follow me on (Da cu share, like, +1 sau ce mai stii !!!) sau comenteaza articolele, sugereaza etc, FII SOCIAL ... :) marianzburlea.com

KomyOmy
Average Member
Mesaje: 97
Membru din: Dum Apr 11, 2010 3:08 pm
Localitate: Brasov

Mesajde KomyOmy » Mie Ian 11, 2012 5:36 pm

Am refacut designul si cu ocazia asta m-am folosit de ideea acestui tutorial (si tin sa multuemsc pt el) pentru a imi usura munca la eventualele schimbari ale designului.
Astept sfaturile si parerile voastre si eventualele erori pe care le intampinati.

Avatar utilizator
Adry.ro
Average Member
Mesaje: 76
Membru din: Lun Sep 22, 2008 11:46 pm
Localitate: Bucuresti RO
Contact:

Mesajde Adry.ro » Mie Ian 11, 2012 5:58 pm

Vezi ca sunt probleme cu schimbarea limbii (sau poate nu ai tradus tot). In rest, arata bine.

V8Li
Junior Member
Mesaje: 48
Membru din: Vin Ian 06, 2012 8:19 pm

Mesajde V8Li » Mie Ian 11, 2012 11:16 pm

Am inceract acum cu IE9 si imi da mesajul "Incompatible browser You can not view this website with Internet Explore browser!". Mi se pare ca a cam trecut vremea cand rugai un user sa schimbe browserul... Mai bine lasa-l cum o fi, cat de rau sa fie? :)

Imi plac background-ul, header-ul si sigla. Cred ca poti mai mult cand vine vorba de butoanele din header :)

Overall imi place dar sa faci ceva cu IE...

catalin.ciobanu
Average Member
Mesaje: 107
Membru din: Vin Dec 25, 2009 1:11 am
Localitate: Iasi

Mesajde catalin.ciobanu » Mie Ian 11, 2012 11:51 pm

Interesant:

Cod: Selectaţi tot

<meta name="keywords" content="<?php if($_GET['item']==true)echo $gI['keywords'];?>" />
<meta name="description" content="<?php if($_GET['cat']==true)echo $description[$_GET['cat']];else if($_GET['action']==true)echo $description[$_GET['action']]; else echo $description['home'];?>"/>
<meta name="author" content="<?=$_SERVER['SERVER_NAME']?>" />
<meta name="publisher" content="<?=$_SERVER['SERVER_NAME']?>" />

Ai mai uitat sa inchizi body si html.

KomyOmy
Average Member
Mesaje: 97
Membru din: Dum Apr 11, 2010 3:08 pm
Localitate: Brasov

Mesajde KomyOmy » Joi Ian 12, 2012 2:14 pm

Adry.ro scrie:Vezi ca sunt probleme cu schimbarea limbii (sau poate nu ai tradus tot). In rest, arata bine.


Probabil nu am tradus chiar toate cuvintele voi verifica, mersi!

V8Li scrie:Am inceract acum cu IE9 si imi da mesajul "Incompatible browser You can not view this website with Internet Explore browser!". Mi se pare ca a cam trecut vremea cand rugai un user sa schimbe browserul... Mai bine lasa-l cum o fi, cat de rau sa fie? :)

Imi plac background-ul, header-ul si sigla. Cred ca poti mai mult cand vine vorba de butoanele din header :)

Overall imi place dar sa faci ceva cu IE...


Restrictionarea o pusesem din cauza vechiului design pt ca era oribil pe IE, dar acum am facut acest nou design si noroc ca mi-ai zis, ca utasem sa mai testez si pe IE, si arata mai bine decat vechiul, acceptabil pe IE7 si IE8 si destul de bine pe IE9, mesi mult!

catalin.ciobanu scrie:Interesant:

Cod: Selectaţi tot

<meta name="keywords" content="<?php if($_GET['item']==true)echo $gI['keywords'];?>" />
<meta name="description" content="<?php if($_GET['cat']==true)echo $description[$_GET['cat']];else if($_GET['action']==true)echo $description[$_GET['action']]; else echo $description['home'];?>"/>
<meta name="author" content="<?=$_SERVER['SERVER_NAME']?>" />
<meta name="publisher" content="<?=$_SERVER['SERVER_NAME']?>" />

Ai mai uitat sa inchizi body si html.


Da, am uitat de astea, le-am rezolvat, mersi mult!

Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Vin Ian 13, 2012 7:57 am

Fa preview-urile mai mari. Preferabil pune 1 pe rand in loc de 3 pe rand.
Mi se par prea mici.

bolfos
PHPRomania Supporter
Mesaje: 5
Membru din: Lun Dec 13, 2010 2:00 am

Mesajde bolfos » Mie Feb 15, 2012 9:36 pm

Chiar cautam asa ceva ... I LIKE THIS SITE ;)


Înapoi la “Evaluare site”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 9 vizitatori