Evaluare site

Ai realizat site-ul ? Acum află şi părerea membrilor comunităţii despre el. Încercaţi doar critica constructivă.

Moderatori: cristi, Moderatori


quadmachine
Senior Member
Mesaje: 807
Membru din: Sâm Iul 10, 2010 4:58 pm
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde quadmachine » Sâm Oct 09, 2010 1:58 am

Atat 4 keywords? Vezi ca astea folosesc foarte mult la SEO !

19 Errors, 1 warning(s) Errors found while checking this document as HTML 4.01 Transitional!

Ca design arata nu prea bine!

nevvermind
Senior Member
Mesaje: 1264
Membru din: Mar Iun 22, 2010 3:17 pm

Mesajde nevvermind » Sâm Oct 09, 2010 9:30 am

@quadmachine - 35 Errors, 1 warning(s) Errors found while checking this document as HTML5! (www.google.ro)

Pentru un site 97% text, Flash-ul ala face sa se miste greu (pe rasnita mea, cel putin). De ce nu un slide in JS?

sweetamber
Average Member
Mesaje: 127
Membru din: Dum Dec 27, 2009 1:26 pm

Mesajde sweetamber » Sâm Oct 09, 2010 12:33 pm

Ok, multumesc.
In privinta slide-ului am sa incerc ce mi-ai recomandat.

Avatar utilizator
mndrk
Senior Member
Mesaje: 271
Membru din: Mar Iun 22, 2010 12:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde mndrk » Sâm Oct 09, 2010 3:00 pm

Cum spunea si nevvermind, flashul trebuie sa dispara, de asemenea trebuiesc optimizate pozele, le incarca foarte greu(nu chiar toate dar o mare parte). Sunt pozele mai mari decat sunt afisate si nu are rost, tot ce reusesti sa faci prin asta e sa incetinesti pagina. Trebuiesc redimensionate si pe urma urcate pe site. De asemenea daca te intereseaza si SEO pe langa optimizarile de pe pagina(keywords, description etc..) trebuie sa ai grija si la adresa: index, page2, page3, page4 etc.. nu suna prea SEO friendly.

KomyOmy
Average Member
Mesaje: 97
Membru din: Dum Apr 11, 2010 3:08 pm
Localitate: Brasov

Mesajde KomyOmy » Lun Oct 25, 2010 7:11 pm

Designul este bun dar se incarca putin c-am greu si am vazut ca folosesti paginile cu extensia .html , de ce?


Înapoi la “Evaluare site”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 27 vizitatori