spo.scriptarena.com

Ai realizat site-ul ? Acum află şi părerea membrilor comunităţii despre el. Încercaţi doar critica constructivă.

Moderatori: cristi, Moderatori

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

spo.scriptarena.com

Mesajde LiviutzuAs » Vin Apr 30, 2010 2:16 am

Un sistem de promovare online. Momentan merge numai cu Logo.

Omul se inscrie, adauga un logo pentru site-ul lui ( logo care va aparea pe alte site-uri ) si cuvinte cheie ( cu ajutorul lor, sistemul isi va alege pe ce site-uri sa apara reclama lui ). Dupa inregistrarea website-ului, utilizatorul primeste un cod pe care il va adauga pe site-ul lui ( cod care va face sa ii apara si lui pe site un logo cu reclamele altor site-uri )...

Astept pareri, idei, etc...



Pirahna
Senior Member
Mesaje: 5985
Membru din: Dum Aug 22, 2004 2:04 am
Localitate: la birou
Contact:

Mesajde Pirahna » Vin Apr 30, 2010 2:24 am

2010.

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde LiviutzuAs » Vin Apr 30, 2010 2:25 am

Ce vrea sa insemne asta... Ca e inapoiat sau ce...

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Vin Apr 30, 2010 9:57 pm

ce vrea sa zica e ca acum suntem in 2010, promovarea se face mai subtil si totodata mai agresiv, la nivel de cuvinte...

exemplu clientul vine speifica niste cuvinte cheie si un mesaj pentru acele cuvinte si un link.

vine apoi webmasterul se inscrie la tine tu ii generezi un cod js care il pune la el in site si apare in toate paginile... tu prin acel cod js citesti pagina generata si daca detectezi anumite cuvinte (cele specificate de client) le inlocuiesti cu un link cu mesajul pus de client (adica cuvantul ramane doar ca devine link cu title pe post de mesaj)

asta e o varianta, care se aplica la ora actuala de catre marii advertizeri din ro

mai e si treaba cu bannere (cu dimensiunile standard cunoscute) dar asta e pentru promotii si e deja invechita...

mai sunt si alte sisteme de promovare, ar trebui sa tragi un ochi pe la concurenta (div-uri cu mesaje publicitare de exemplu)
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde LiviutzuAs » Sâm Mai 01, 2010 2:18 am

Ai dreptate... M-am apucat sa fac ceva de genul si ghici ce... mi-am dat seama ca am nevoie de javascript ( ceea ce eu nu stiu ... ) !

Ai putea sa imi recomanzi un website de tutoriale ( mai exact unul bazat in special pe javascript, pentru ca asa as putea invata cum trebuie )... Am vazut ca site-ul lui marplo este bun... De acolo am invatat php, dar nu mi-a fost suficient si am mai facut si un curs... Bani de dat pe alte cursuri nu am momentan, asa ca... Daca mi-ar recomanda cineva un site bun cu tutoriale in romana.. :)

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Mai 01, 2010 2:30 am

te-ai uitat pe la mine prin javascript?
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Avatar utilizator
Niku02
Senior Member
Mesaje: 837
Membru din: Joi Noi 13, 2008 1:16 pm
Localitate: Constanta
Contact:

Mesajde Niku02 » Sâm Mai 01, 2010 2:47 am

In romana sunt putine surse de informare . Siteul lui Birkoff, a lui Marplo si alte cateva + alte discutii intre useri despre javascript care gasesti si pe forumul asta, dar destul de putine .

Si cum programare fara engleza nu prea merge, daca vrei sa inveti js de la zero, ti-as recomanda sa te uiti peste total training si lynda.
Lucrez la o firma de web design si am un magazin de airsoft .

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde LiviutzuAs » Sâm Mai 01, 2010 2:40 pm

Da, normal ca nu exista programare fara engleza, dar imi este mult mai usor sa invat in romana, si am crezut ca este ceva totusi si in romana.

Am sa incerc sa invat de pe site-urile lor, ca totusi nu sunt chiar de la zero... sa vad daca reusesc :D


Înapoi la “Evaluare site”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 37 vizitatori