Medieval Hero Joc Browser Based

Ai realizat site-ul ? Acum află şi părerea membrilor comunităţii despre el. Încercaţi doar critica constructivă.

Moderatori: cristi, Moderatori

marianreall
Average Member
Mesaje: 61
Membru din: Joi Mar 25, 2010 6:47 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Medieval Hero Joc Browser Based

Mesajde marianreall » Joi Mar 25, 2010 7:12 pm

As dori si eu o evaluare a site-ului medievalhero(.)totalh(.)com
Aceasta este versiunea beta a jocului

Multumesc frumos :D
Ultima oară modificat Vin Mar 26, 2010 9:58 pm de către marianreall, modificat 1 dată în total.



WhiteAnge
Average Member
Mesaje: 175
Membru din: Mie Sep 03, 2008 8:00 am
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

re

Mesajde WhiteAnge » Joi Mar 25, 2010 11:31 pm

mie nu mi se incarca pagina incat sa pot sa il evaluez

--------

Gata am reusit sa ma inregistrez.

Acum sper ca tu iti bati joc de noi... ia uita`te ce am reusit sa fac in ... 10 secunde :P

User: Bogdan

catalin.ciobanu
Average Member
Mesaje: 107
Membru din: Vin Dec 25, 2009 1:11 am
Localitate: Iasi

Mesajde catalin.ciobanu » Vin Mar 26, 2010 12:06 am

Pai eu in 10 secunde am facut cel mai puternic caracter :lol:. Uitati-va dupa gigel.

WhiteAnge
Average Member
Mesaje: 175
Membru din: Mie Sep 03, 2008 8:00 am
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesajde WhiteAnge » Vin Mar 26, 2010 12:18 am

catalin.ciobanu scrie:Pai eu in 10 secunde am facut cel mai puternic caracter :lol:. Uitati-va dupa gigel.


eh .. asta ziceam ... tot ce face, merge prin GET ... e cea mai mare prostie ...

si pun pariu ca daca ma mai uit putin .. e de rau

marianreall
Average Member
Mesaje: 61
Membru din: Joi Mar 25, 2010 6:47 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde marianreall » Vin Mar 26, 2010 7:50 pm

ok
faza cu GET o stiu
dar oricum multa lume nu stie cum sa foloseasca chestia asta cu GET

eu vreau decat un sfat
1. Daca restul paginilor sunt bune
2. Are rost sa continui proiectul? Sa termin versiunea 1.0?


.....................

problema cu GET la antrenare s-a rezolvat

WmaS
Average Member
Mesaje: 52
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 1:26 pm

Mesajde WmaS » Joi Apr 08, 2010 7:41 pm

La antrenament, uneori, pot sa ma antrenez chiar daca nu am suficient aur, apoi imi arata aurul cu minus.

Numele de utilizator poate fi avea un singr caracter, care nici macar nu e litera sau cifra.

Jocul se numeste 'medieval hero' si ai folosit cuvinte ca si 'upgrade', 'gold', jocul fiind in romaneste; nu ai folosit diacritice.

Singura modalitate de a face aur este prin lupta, asta blocheaza dezvoltarea unui caracter, daca nu poate invinge pe nimeni.

Ai de gand sa-l dezvolti?

marianreall
Average Member
Mesaje: 61
Membru din: Joi Mar 25, 2010 6:47 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde marianreall » Joi Apr 08, 2010 7:54 pm

Da,am de gand sa il dezvolt

In curand voi adauga misiuni , pentru fiecare nivel imparte

Cred ca nu trebuie folosite diacritice , pentru ca daca sti sa vorbesti romana intelegi cumnatul respectiv

ex: "cand" si "când"

sebyku
Senior Member
Mesaje: 638
Membru din: Mar Ian 13, 2009 6:52 pm
Localitate: Suceava
Contact:

:)

Mesajde sebyku » Joi Apr 08, 2010 8:00 pm

Nume:sebyku
Nivel:1
Viata:100/100
Experienta:2/40
Aur:-80
Putere:12 :)

WmaS
Average Member
Mesaje: 52
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 1:26 pm

Mesajde WmaS » Joi Apr 08, 2010 8:13 pm

marianreall scrie:
Cred ca nu trebuie folosite diacritice , pentru ca daca sti sa vorbesti romana intelegi cumnatul respectiv

ex: "cand" si "când"


Evident, ziceam doar ca, fiind in limba romana, ar trebui sa fie in limba romana cu tot ce inseamna asta (daca nu e doar un experiment), oricum, e alegerea ta.
Astept sa vad noile lucruri pe care le vei implementa.

Spor la treaba!

p.s. Caracterul nu creste in nivel, intotdeauna, cand ajunge la experienta maxima.
Ultima oară modificat Joi Apr 08, 2010 8:16 pm de către WmaS, modificat 1 dată în total.

marianreall
Average Member
Mesaje: 61
Membru din: Joi Mar 25, 2010 6:47 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde marianreall » Joi Apr 08, 2010 8:13 pm

da,multumesc pentru sesizare
am vazut unde e problema
o voi rezolva cat de repede pot

thx :D


.......................

Problema rezolvata

marianreall
Average Member
Mesaje: 61
Membru din: Joi Mar 25, 2010 6:47 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde marianreall » Joi Apr 08, 2010 8:23 pm

WmaS scrie:
p.s. Caracterul nu creste in nivel, intotdeauna, cand ajunge la experienta maxima.


Daca ai destula experienta pt nivelul urmator si te duci la 'ascunzatoare' prima oara nu iti arata nivelul curent , abea dupa a doua accesare a paginii 'ascunzatoare' iti arata nivelul corect.......(prima oara inregistreaza in baza de date valorile noi ale experientei si nivelului, iar a doua oara le afiseaza corect pe pagina)

WmaS
Average Member
Mesaje: 52
Membru din: Sâm Iul 11, 2009 1:26 pm

Mesajde WmaS » Joi Apr 08, 2010 10:47 pm

Nu am foarte multa experienta, asa ca nu lua de bun tot ce spun.

marianreall scrie:(prima oara inregistreaza in baza de date valorile noi ale experientei si nivelului, iar a doua oara le afiseaza corect pe pagina)


Ai putea face ambele lucruri in acelasi timp (la aceiasi incarcare a paginii), pe fiecare pagina, altfel un caracter ce ar trebui sa se lupte cu caractere de nivelul lui, se lupta cu caractere de nivel inferior. Asta nu influienteaza rezultatul luptei, daca nivelul nu conteaza in lupta, dar i-a aur 'necuvenit'. Vei rezolva astfel si problema de la pagina cu statistica, unde un caracter nu foarte multa experienta poate avea acelasi nivel sau nivel mai mic decat unul cu foarte putina experienta.

Recomandari:

1. Schimba sistemul de lupta, fa ca si experienta si nivelul sa conteze, nu doar antrenamentul.

2. Permite caracterelor sa se poata lupta si cu caractere de nivele diferite, intr-o anumita limita. Gaseste o formula mai potrivita pentru experienta, ex:

- un caracter de nivelul 3 castiga in fata unui caracter de nivelul 3 si i-a 2 puncte de experienta;

- un caracter de nivelul 5 castiga in fata unui caracter de nivelul 5 si i-a 4 puncte de experienta;

- un caracter de nivelul 3 castiga in fata unui caracter de nivelul 5 si i-a 3 puncte de experienta;

- un caracter de nivelul 5 castiga in fata unui caracter de nivelul 3 si i-a 1 punct de experienta.

La fel si cu aurul.

marianreall
Average Member
Mesaje: 61
Membru din: Joi Mar 25, 2010 6:47 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde marianreall » Vin Apr 09, 2010 9:49 am

WmaS scrie:Ai putea face ambele lucruri in acelasi timp (la aceiasi incarcare a paginii), pe fiecare pagina, altfel un caracter ce ar trebui sa se lupte cu caractere de nivelul lui, se lupta cu caractere de nivel inferior. Asta nu influienteaza rezultatul luptei, daca nivelul nu conteaza in lupta, dar i-a aur 'necuvenit'. Vei rezolva astfel si problema de la pagina cu statistica, unde un caracter nu foarte multa experienta poate avea acelasi nivel sau nivel mai mic decat unul cu foarte putina experienta.


Da as putea face o functie care sa faca schestia asta pe fiecare pagina(sa modifice nivelul cand ai exprienta pt un nivel mai mare)

1.Deocamdata poti sa te lupti cu jucatori de acelasi nivel cu caracteru tau.
Ar fi o idee sa conteze si experienta ; o sa ma gandesc la asta.

2.Cand te lupti cu un jucator primesti 2 puncte de exp.(lupta cu jucatori este facuta ca sa ai de unde sa iei si gold)
Cand te lupti cu un demon castigi: nivel*2 (lupta cu demoni este facuta sa castigi doar experienta,mai multa decat la lupta su jucatori)

La lupta cu jucatori primesti 25% din aurul adversarului


Înapoi la “Evaluare site”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 17 vizitatori