.CSV import in Mysql

Întrebări legate de conectarea la alte baze de date relaţionale [PostgreSQL, mSQL, Oracle, Sybase, MS SQL Server] sau despre limbajul SQL în general.

Moderator: Moderatori

Kelu
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 18, 2012 9:24 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

.CSV import in Mysql

Mesajde Kelu » Joi Oct 18, 2012 10:07 am

Am un script care citeste fisierele .csv, citeste nr de randuri le parcurge si pe urma le introduce intr-o tabela mysql. Problema este urmatoarea: pt un .csv de 100 de inregistrari totul merge bine, vede 100 de randuri si le introduce pe toate dar trebuie sa introduc un .csv de 1326 de inregistrari scriptul vede 1400 de inregistrari si introduce in mysql doar 30 de inregistrari, am incercat sa selectez doar 1000 de inregistrari, le vede pe toate dar introduce doar 580. Are cineva idee de ce nu functioneaza ?? :(



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Vin Oct 19, 2012 2:39 am

da, scriptul probabil are un logic bug si trebuie refacut :D
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

Kelu
PHPRomania Supporter
Mesaje: 6
Membru din: Joi Oct 18, 2012 9:24 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Kelu » Vin Oct 19, 2012 12:34 pm

Vroiam un sfat util :) nu ca trebuie refacut codul, asta putea sa-mi raspunda orice persoana care nu avea treaba cu programarea :P :)) Oricum am gasit problema....

Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Vin Oct 19, 2012 7:47 pm

pai ce sfat util vrei sa iti dam, ne crezi "telepati" sa stim ce ai scris tu in cod si unde ar fi buba? ca din mesajul tau nu ai pus codul nu ai specificat eroarea, doar ne-ai intrebat ce ar putea fi si noi ne-am dat cu parerea ce ar putea fi si ce ar trebui sa faci...

citeste regulamentul forumului daca nu intelegi unde ai gresit
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.


Înapoi la “Alte baze de date”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 28 vizitatori