Marimea baza import sql

Întrebări legate de conectarea la baze de date MySQL prin intermediul PHP

Moderatori: Zamolxe, Moderatori

BIT
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Aug 18, 2012 11:44 am

Marimea baza import sql

Mesajde BIT » Sâm Aug 18, 2012 11:49 am

Buna tuturor am un host shared achizitionat de curand doar ca problema este ca este pusa limita la importarea de baze de date la 8 mb i-ar baza de date pe care am importat-o este in jur de 80mb
Nu am acces la php config pentru a schimba limita si nici firma nu face un anume demers pentru cererea mea.
As dori sa va intreb daca ar fi o metoda de a importa fara sa folosesc phpmyadmin,de ex sa fol ssh sau orice metoda care ma ajuta sa import baza fara sa o segmentez.
Multumesc anticipat!



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde Birkoff » Sâm Aug 18, 2012 11:55 am

cauta si tu inainte sa intrebi pe forum, sigur a mai fost cel putin o discutie pe aceeasi tema...
http://www.ozerov.de/bigdump/
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

BIT
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Aug 18, 2012 11:44 am

Mesajde BIT » Sâm Aug 18, 2012 12:10 pm

Cod: Selectaţi tot

Stopped at the line 457.
At this place the current query includes more than 300 dump lines. That can happen if your dump file was created by some tool which doesn't place a semicolon followed by a linebreak at the end of each query, or if your dump contains extended inserts or very long procedure definitions. Please read the BigDump usage notes for more infos. Ask for our support services in order to handle dump files containing extended inserts.


Asta este eroarea care mi-o afiseaza dupa ce se uploadeaza si ii dau comanda import[/code]

quadmachine
Senior Member
Mesaje: 807
Membru din: Sâm Iul 10, 2010 4:58 pm
Localitate: Ploiesti
Contact:

Mesajde quadmachine » Sâm Aug 18, 2012 12:21 pm

Iti recomand

Cod: Selectaţi tot

http://www.ozerov.de/bigdump/


La linia 104 schimbi cu 457

Cod: Selectaţi tot

define ('MAX_QUERY_LINES',300);      // How many lines may be considered to be one query (except text lines)


Have fun.

Cod: Selectaţi tot

Nu confundati femeia de serviciu cu profesoara de Limba si Literatura Romana.

BIT
PHPRomania Supporter
Mesaje: 8
Membru din: Sâm Aug 18, 2012 11:44 am

Mesajde BIT » Sâm Aug 18, 2012 12:38 pm

in final a mers sa o import fara erori doar ca acum plaforma care rula imi da eroarea de mai jos!

Cod: Selectaţi tot

Your settings could not be read by IP.Board. This is a fatal error and IP.Board cannot function while this issue persists.
This issue is generally caused by changing your character set in the ACP to one that does not support data stored in the rest of your settings, or by restoring a database backup/completing a server transfer and importing your database tables using the wrong character set or collation. You should contact IPS Technical Support for further assistance.


Din intamplare nu stie cineva care este problema?


Înapoi la “MySQL”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 13 vizitatori