Logare cu cont facebook

Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, Aplicatii Facebook

Moderator: Moderatori

Avatar utilizator
ispas
Senior Member
Mesaje: 655
Membru din: Mar Sep 14, 2010 1:35 pm
Localitate: Craiova
Contact:

Logare cu cont facebook

Mesajde ispas » Lun Apr 02, 2012 12:03 pm

salut,nu am avut timp sa caut pe net ,asa ca va intreb direct pe voi : cum as putea face o logare cu contul de facebook pe site-ul meu?Trebuie sa fie neaparat joomla sau wordpress?



Avatar utilizator
mndrk
Senior Member
Mesaje: 271
Membru din: Mar Iun 22, 2010 12:02 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesajde mndrk » Lun Apr 02, 2012 12:26 pm

Nu trebuie deloc sa fie joomla sau wordpress :D .. doar daca vrei sa le folosesti tu pe acelea.
Am facut cateva logari prin fb.. sunte destul de simple.. in mare parte folosesti SDK-ul de pe site-ul lor. Au o clasa pentru php destul de interesanta.. si ceva javascript pt adaugarea butoanelor.
Pentru a functiona trebuie sa creezi aplicatia si pe facebook.. sa iti dea key si secret apoi gasesti multa documentatie pe site-ul lor.

https://developers.facebook.com/docs/sdks/

Gasesti aici tot:)

Daca mai nevoie de ajutor imi poti trimite un mesaj si vorbim.

Avatar utilizator
ispas
Senior Member
Mesaje: 655
Membru din: Mar Sep 14, 2010 1:35 pm
Localitate: Craiova
Contact:

Mesajde ispas » Lun Apr 02, 2012 2:29 pm

ok,am sa ma documentez mai mult cu privire la asta.
Multumesc mult !

jamesaguilar
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Joi Ian 24, 2013 9:19 am

Re: Logare cu cont facebook

Mesajde jamesaguilar » Vin Feb 15, 2013 8:33 am

Now there is no need to write the code to add login with facebook account functionality in your website.

If you are running on latest Joomla version, then you can install the extension of login with Facebook Connect in your Joomla website dashboard and allow user to login with your Facebook account.

To have Wordpress site, you can try for official Facebook plugin for Wordpress and allow your visitors to use all Facebook functionality. With this, you can add Facebook Insight, Open graph protocol, add like, share and subscribe button In your site, add Facebook comment box, like box and recommendation button in your website.


Înapoi la “Social Media”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator