Magazin in Laravel

CodeIgniter, Zend Framework, Cake PHP, Yii, symfony, Prado, Seagull, Kohana, MODX, eZ Components

Moderator: Moderatori

alexandruionc
New Member
Mesaje: 1
Membru din: Dum Oct 06, 2013 4:02 pm

Magazin in Laravel

Mesajde alexandruionc » Mie Dec 10, 2014 4:43 pm

Salut, Am Laravel ultima versiune. Am un magazin online realizat pe aceasta versiune (ph5.4) dar nu imi dau seama cum sa fac sa mearga pe server shared, unde nu am acces la php.ini si ei nu pot sa faca modificari. Codul il am cumparat cu un tutorial video dar nu spune cum ar trebui instalat pe un server shared. Daca il urc direct, nu merge, cred ca trebuie sa fac unele setari ...

Ma puteti ajuta cu cateva detalii? Nu sunt programator, cunosc putin php.



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Magazin in Laravel

Mesajde Birkoff » Mie Dec 10, 2014 5:43 pm

nu cunosc laravel, dar daca codul e scris pentru php >= 5.4 atunci si pe server trebuie sa existe cel putin aceeasi versiune de php altfel va da erori.
Daca hostul nu e dispus sa faca modificari in php.ini atunci poti sa te muti fara griji la alt host (recomand claus web)

te mai pot ajuta daca ini spui exact ce erori apar si sa iti spun ce trebuie facut ca sa le rezolvi, dar daca nu esti programator tot va trebui sa apelezi la un programator ca sa le rezolve.

[offtopic]
eu nu inteleg oamenii care dau bani pe un produs la care nu au suport tehnic, si eu ofer magazine virtuale dar ofer si suport tehnic ca sa fie clientul multumit si sa se poata ocupa de afacere fara sa isi bata capul cu partea tehnica.
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

legendarboy
PHPRomania Supporter
Mesaje: 12
Membru din: Sâm Aug 17, 2013 9:31 pm

Re: Magazin in Laravel

Mesajde legendarboy » Sâm Dec 20, 2014 10:29 am

@alexandru Despre ce modificari este vorba? Laravel ruleaza foarte bine fara modificari in php.ini pe majoritatea host-urilor.

@Birkoff Toate produsele au suport tehnic. Doar ca trebuie platit, indiferent prin ce metoda - prin pretul initial sau un cost lunar.



Înapoi la “Framework-uri PHP”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 6 vizitatori