Site in wordpress, dar cum?

Plugin-uri, teme, configurare

Moderator: Moderatori

robert_11
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Mar Noi 03, 2009 1:59 pm

Site in wordpress, dar cum?

Mesajde robert_11 » Lun Oct 10, 2016 7:18 pm

Salutare. Am dat din greșeala peste un site în wordpress care îmi place mult. Este vorba de http://www.freesupertips.co.uk/. Am cautat pe siteurile istete care pot afla ce tema a fost folosita, insa imi spune ca este o tema creata de proprietar. Intrebarea mea este daca stie cineva cum naiba a facut ala tema aia, pentru ca nu prea seamana foarta tare a wp si are cateva functionalitati pe care nu le-am vazut niciodata la vreun alt site in wp. Multam mult. Vreau si eu ceva aseamanator insa nu ma pricep. :(



Avatar utilizator
Birkoff
Senior Member
Mesaje: 6380
Membru din: Joi Mar 18, 2004 2:34 pm
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Site in wordpress, dar cum?

Mesajde Birkoff » Mar Oct 11, 2016 5:34 am

pentru suma corecta mereu se va gasii un programator priceput sa implementeze toate cerintele clientului, chiar si construirea unui plugin de la 0 sau a unei teme cu functionalitati specifice clientului respectiv...
nu te poti numii programator web doar daca folosesti o tema deja creata de altcineva si stii sa faci modificari minime prin codul creat de altii.

spui ca vrei si tu ceva asemanator, dar nu te pricepi. OK ai 2 solutii:
1) ori nu te mai joci, stai si inveti programare cum trebuie si mananci pe paine wordpresul iar dupa 1 an stii sa faci orice s-ar cere in wordpress
2) ori platesti pe cineva sa iti creeze ceea ce ai tu nevoie (exista si pe aici destui programatori priceputi)
1) CMS, ERP, CRM, etc... (doar pentru clienti))
2) Portofoliu, servicii, contact, blog
3) Folositi aceasta clasa sql in proiectele voastre (open source)
4) Vrei un magazin virtual la cheie, usor de folosit, cu api-uri incluse pentru maximizarea vanzarilor si multe alte facilitati? Da un semn si discutam.

robert_11
New Member
Mesaje: 2
Membru din: Mar Noi 03, 2009 1:59 pm

Re: Site in wordpress, dar cum?

Mesajde robert_11 » Mar Oct 11, 2016 9:22 am

Eu personal, nu m-am numit vreodata programator sau orice altceva ce are legatura cu asa ceva. Nu ma pricep si-o recunosc. La treaba cu invatatul, nu stiu daca am timp sau daca imi doresc. 2. Daca poate cineva sa evalueze acel site si imi poate spune o suma la care s-ar ridica crearea lui, as lua in calcul dupa ce ma soscotesc si eu putin. :P


Înapoi la “Wordpress”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 24 vizitatori