UPDATE WORDPRESS

Plugin-uri, teme, configurare

Moderator: Moderatori

LiviutzuAs
Average Member
Mesaje: 154
Membru din: Mar Feb 16, 2010 2:16 am
Localitate: Bucuresti
Contact:

UPDATE WORDPRESS

Mesajde LiviutzuAs » Sâm Noi 09, 2013 1:39 am

Salut, presupun ca voi gasi mai multi utilizatori de wordpress cu experienta pe aici, tocmai de aceea vreau sa intreb pe cineva care are experienta:

Am un site asupra caruia i-am facut modificari ( am modificat diverse lucruri pe frontpage, tradus cateva chestii pe frontpage ), iar acum a aparut update-ul la 3.7 de la versiunea 3.6, pe care nu am facut-o inca deoarece toate modificarile se vor sterge si vor reveni la normal o data cu update-ul.

Voi ce spuneti, ar trebui sa fac update ? Este vreo problema daca las site-ul in aceeasi forma inca 1 an de exemplu sau 2 sau 3 ?

Si inca ceva, daca am versiunea 3.6 si sa spunem o pastrez si intre timp apare 3.7, 3.8,.... 4.0 si in cele din urma ma hotarasc sa fac update la 4.0, mai pot face de la 3.6 direct la 4.0 ?


Multumesc anticipat!



same75
New Member
Mesaje: 3
Membru din: Mar Oct 22, 2013 5:21 pm

Re: UPDATE WORDPRESS

Mesajde same75 » Vin Noi 15, 2013 11:01 am

Niciodata nu trebuie sa modifici sursele wordpress-ului. Daca este necesar sa-i modifici comportamentul si aspectul, creezi pluginuri si template-uri. Nu este o idee buna sa amani update-urile, din motive de securitate.


Înapoi la “Wordpress”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 1 vizitator