Plugin download clienti

Plugin-uri, teme, configurare

Moderator: Moderatori

Valmotor2
PHPRomania Supporter
Mesaje: 11
Membru din: Dum Sep 04, 2011 9:03 pm

Plugin download clienti

Mesajde Valmotor2 » Vin Sep 27, 2013 9:43 am

Am nevoie de un pic de ajutor. Am un plugin in wordpress de customizat. Plugin-ul acesta are niste foldere unice pentru fiecare persoana protejate prin htaccess, sa nu aiba acces direct in folderul de fisiere prin link ci din baza de date daca ii apartine sau nu acelui utilizator fisierele respective. Problema este cand iau calea din baza de date a fisierului il mut temporar intr-un folder public si nu reusesc sa-l fac sa se descarce direct prin prompter sau intr-o alta pagina. Imi apar coduri urate de genu acesta: 嘿]�����7JpΛ��;�X�o>�&Ns�������)�ߔ@g���i���n~�6�G|�6L��e�W���o�����|�c���Ӂ�>m�G��r���x��8�gi�݅c�nzz���|�s�i�7������!�[��wi�QyK�u)aO*H�1���߈�ߊ��C�$��S��p� �,.�9��(����J�'"�#>�>]�!.O8�Bz������i^��K6�����w� ��j҇����r9����z�)jf���aC>�f9�ɺC>�]0���Y>��K��q���DQ����)v9��V�huƧ[�� ������> JO�;�k������� �n�����&�x�C� y�b��6V%�Y��׺62�W�r᷄���x���?

Imi puteti da o sugestie cum sa fac asta ? Am incercat cu toate tipurile de headere, intr-un cod brut php merge totul perfect, dar cand lucrez cu wordpress-ul si plugin-uri, totul este dat peste cap. Multumesc,



necuratu
PHPRomania Supporter
Mesaje: 29
Membru din: Vin Iun 19, 2009 4:09 pm
Localitate: Online
Contact:

Re: Plugin download clienti

Mesajde necuratu » Vin Sep 27, 2013 1:24 pm

Incearca unde se genereaza pagina in plugin sa pui hedere acolo sau header de force download....

Valmotor2
PHPRomania Supporter
Mesaje: 11
Membru din: Dum Sep 04, 2011 9:03 pm

Re: Plugin download clienti

Mesajde Valmotor2 » Vin Sep 27, 2013 1:28 pm

Deci, in pagina respectiva , am un cod, probabil ca influenteaza si asta cu ceva .

[[nume_plugin]] unde se face un str_replace si se inlocuieste numele cu codul, iar in codul acela degeaba generez headere-le ... e posibil sa fie asta o problema ? , cum as putea sa fac altfel ?

necuratu
PHPRomania Supporter
Mesaje: 29
Membru din: Vin Iun 19, 2009 4:09 pm
Localitate: Online
Contact:

Re: Plugin download clienti

Mesajde necuratu » Vin Sep 27, 2013 2:15 pm

offtopic = Vali de la vikarma ?
ontopic = pune numele de la plugin aci .
Valmotor2 scrie:Deci, in pagina respectiva , am un cod, probabil ca influenteaza si asta cu ceva .

[[nume_plugin]] unde se face un str_replace si se inlocuieste numele cu codul, iar in codul acela degeaba generez headere-le ... e posibil sa fie asta o problema ? , cum as putea sa fac altfel ?

XDYNX
Senior Member
Mesaje: 518
Membru din: Joi Iun 08, 2006 6:01 pm
Localitate: Pitesti
Contact:

Re: Plugin download clienti

Mesajde XDYNX » Sâm Sep 28, 2013 4:21 pm

Iona14:6 Isus i-a zis: "Eu sunt Calea, Adevarul si Viata. Nimeni nu vine la Tatal decat prin Mine.


Înapoi la “Wordpress”

Cine este conectat

Utilizatori ce ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat și 3 vizitatori